18. 5. 2023 HC Sparta

​Sparta má nový trenérský tandem i vedení klubu

Do letní přípravy vstupujeme s novým vedením klubu, dlouhodobou vizí rozvoje i novým trenérským tandemem. Miloslava Hořavu doplní na pozici hlavního trenéra zkušený kouč Pavel Gross. Vedení klubu bude mít na starost trojčlenné představenstvo v čele s jeho dosavadním členem Petrem Vosmíkem. Jeho součástí se nově stává Tomáš Divíšek, zodpovědný bude především za sportovní rozvoj klubu. Jakub Dlouhý s hlavní odpovědností v oblasti marketingu a komunikace představenstvu zůstává. Svou pozici naopak opouští dosavadní ředitelka Barbora Snopková Haberová.

Do pozice hlavního trenéra nastupuje Pavel Gross. Miloslav Hořava bude jeho asistentem. „S Milošem Hořavou i vedením klubu jsme toho už hodně prodiskutovali. Máme poměrně jasnou představu, jak s týmem pracovat. Jeho hlavní kostra je poskládána velmi dobře, nyní ji musíme rozumně doplnit o zkušenosti i dravé mládí,“ vysvětluje nový sparťanský lodivod Pavel Gross.

Zodpovědnost za sportovní rozvoj klubu bude mít nový člen vedení Sparty Tomáš Divíšek. V roli spojky s hlavním mužstvem bude i nadále působit sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Nebude se ale soustředit jen na hlavní mužstvo, ale i na dlouhodobý rozvoj sparťanské mládeže. Jedním z cílů Sparty je i větší propojení s letňanskými Letci, a to jak na mládežnické, tak na seniorské úrovni. „V Letňanech budujeme dlouhodobě úspěšnou akademii a především v mladších věkových kategoriích se nám daří. Naším novým cílem je co nejlépe využít potenciál obou akademií a pro Spartu i celý český hokej vychovávat co největší množství nových Hlinků, Hlaváčů a Rousků,“ vysvětluje Divíšek a dodává: „Úzce budeme spolupracovat i v dospělém hokeji. V dlouhodobějším horizontu bychom se s letňanskými Letci rádi probojovali do Chance Ligy a měli tak možnost mít novou sparťanskou farmu přímo v Praze.“

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem klubu se stává Petr Vosmík, který v této pozici střídá Barboru Snopkovou Haberovou. „Báře patří velký dík. Sparta za jejího působení získala Prezidentský pohár, bojovala ve finálové sérii playoff a překonala rekordní návštěvnost v extralize. S Bárou se navíc úplně neloučíme, přesouvá se do dozorčí rady, kde nahradí Víta Šuberta,“ vysvětluje Petr Vosmík. „Děkuji Spartě, a především všem jejím fanouškům a partnerům. Zůstávám součástí klubu. Těším se na to, že se budeme pravidelně setkávat v O2 areně. Věřím, že na vysněný titul už nebudeme čekat dlouho,“ doplňuje Barbora Snopková Haberová.

Petr Vosmík, který byl tento týden kluby hokejové extraligy zvolen do představenstva APK, bude úzce spolupracovat především s Petrem Tonem, který bude nově zastávat roli výkonného manažera. Kromě běžného provozu klubu se oba budou soustředit na prohlubování vztahů s obchodními partnery a zastupování Sparty v rámci APK a Českého svazu ledního hokeje. Mnohem více se také budou věnovat využití synergií, které nabízí skupina Kaprain a také sparťanské roli tahouna rozvoje hokeje v celé Praze. „Praha trpí, stejně jako většina republiky, kritickým nedostatkem ledových ploch. Děti mají stále menší šanci k hokeji přičichnout, případně svůj talent dál rozvíjet. Skupina Kaprain dnes vlastní nebo využívá sedm pražských ledových ploch a systematicky pracuje na tom, aby se problém s jejich nedostatkem Prahy netýkal,“ přibližuje Vosmík a dodává: „Velký rozvoj čeká halu v Letňanech a zbrusu novou ledovou plochu právě dokončujeme na Kateřinkách. Věříme, že nutné rekonstrukce se dočká i hala v Holešovicích. Současní, a především budoucí hokejisté potřebují nové ledové plochy a Sparta s Kaprainem pro to udělají maximum.“

Hlavní cíl všech v klubu se ale samozřejmě nemění. „Každý krok, který ve Spartě děláme, vede k jednomu společnému cíli – být dlouhodobě úspěšní a opět vybojovat mistrovský titul,“ uzavírá za celou Spartu Vosmík.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu