25. 2. 2024 Lucie Citterbartová

Sobotka: Chceme být lepší a lepší

Utkání v Litvínově zlomila druhá třetina, v níž jsme čtyřmi góly rozjeli gólový koncert. Naše bilance se nakonec zastavila na osmi trefách, z nichž dvě obstaral Vladimír Sobotka. "Chceme se i tak zlepšovat a připravit se pořádně na play off," řekl po vítězném duelu, díky kterému jsme si zajistili druhé místo do play off, ale také účast v příštím ročníku Champions Hockey League.

Ideální vítězství?
I přes výsledek to bylo velmi těžké. Mají kvalitní a bruslivé mužstvo. Věděli jsme, co budou chtít hrát, ale nakonec nám to vyšlo. Nechtěli jsme z toho udělat úplně exhibici, ale napadalo nám tam hodně gólů, za což jsme samozřejmě rádi.

Oproti první dvacetiminutovce vypadal druhá úplně jinak. Co se změnilo?
Nic moc jsme neměnili. Po první třetině jsme si řekli, že můžeme být ještě lepší, s čímž jsme šli do té následující. No a pak nám tam napadaly góly. Šli jsme více do brány, byly tam výborné teče, šli jsme do dorážek a nakonec jsme za snahu byli odměněni.

Myslíš, že Verva byla trochu překvapená?
Vypadali, že byli zaskočení. Nevěděli, co mají dělat, protože jsme dokázali vyhrávat souboje a bývali jsme první na puku. To, myslím si, bylo rozhodující.

Hrálo se vám lépe, když byl Litvínov hlavně psychicky dole?
Je pravda, že když vám napadají góly, hraje se pak jinak. Rychleji se bruslí, všechno chodí od hokejky, takže se dá říct, že i všechno vychází. Ale jak jsem říkal, první třetina byla těžká a vyrovnaná. Nechci vůbec podceňovat Litvínov, myslím, že hrají výborně a hrají i nepříjemný hokej.

Mohl možná k vítězství pomoci i volný týden?
Těžko říct. Přálo nám štěstí, nastříleli jsme osm gólů a vše šlo mnohem lépe.

V utkání se prosadili i nové posily, poprvé Stephen Harper a další gól dal Zack Kassian. Je toto důležité před play off?
Je to tak. Podle mě kluci potvrdili to, jak se má stát před brankou i s důrazem do ní a byli za to náležitě odměněni.

Díky třem bodům jsme si zajistili druhé místo, tím pádem i účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Jak momentálně sezonu hodnotíš?
Sezona proběhla bez větších výpadků, což je fajn. Chceme se i tak zlepšovat a připravit se pořádně na play off. Zbývají nám ještě tři zápasy do konce základní části a budeme se snažit být lepší a lepší.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest