3. 6. 2024 Daniel Ryl

Mistr Krejčík: Velikost úspěchu mi ještě nedošla

Obránce Jakub Krejčík si po extraligovém zklamání spravil chuť ziskem zlata na MS v Praze, za které zaplatil i zlomeným nosem. "Velikost úspěchu mi ještě úplně nedošla, ale měli jsme spoustu oslav, které jsme si samozřejmě užili. V podstatě si to užívám pořád, nepopsatelný zážitek," přiznává zkušený zadák, jenž si užívá zaslouženou dovolenou v Turecku.

Nemůžu začít jinak. Jak je na tom tvůj nos, se kterým Kuba Krejčík vypadal spíš jako Terry Sawchuk?
Už v pohodě. (usmívá se) V pátek mi sundali ortézu, takže nos je v pohodě, akorát si na něj musím dávat pozor. Pořád je to trošku nepříjemný, ale už můžu normálně dýchat.

Když sis v semifinále nos zlomil, nebál ses, že o finále přijdeš?
Cítil jsem, že je to nos, ale v první okamžik člověk přesně neví. Viděl jsem, že mi teče krev a Tonda Chochola mi řekl, že je to zlomený. Nos mi narovnal, zastavil krvácení, tak mu říkám, že jdu teda asi zpátky. On řekl, že jo a bylo jasný, že to není nic vážného. (usmívá se)

Zlomený nos je asi jedinou kaňkou celého mistrovství, co?
Na mistrovství nejde najít nic negativního. Všechno vyšlo, jak mělo. Celé mistrovství jsem si s celou rodinou strašně užíval, protože to bylo po všech stránkách super. Neuvěřitelný zážitek.

Umocnilo příjemnou atmosféru, že jsi znal ze Sparty nejen prostředí, ale kromě Michala Kempného a doktora také třeba videokouče Kubu Zelenku anebo fotografa Honzu Beneše?
Mně se povedlo hrát v Praze i před devíti lety, ale letos to bylo jiné. Od začátku přijdeš a všechno znáš. Lidi kolem k tomu dobrému pocitu určitě pomohou. Že bych měl nějakou výhodu, to se říct nedá, ale bylo příjemný znát místní prostředí i lidi kolem týmu.

Když ty dva turnaje porovnáme, zatímco tehdy mužstvo táhl hlavně Jaromír Jágr, letos se klíčové momenty rozdělily mezi tři nadstandardní posily z NHL. Byl to hlavní důvod, proč nemáš ve sbírce medaili už z tehdejšího šampionátu?
Já myslím, že to letos nebylo jenom o těch nadstandardních hráčích. Celý tým táhnul za jeden provaz. Všichni kluci hráli pro tým, blokovali střely a všichni se snažili. Zahrály nám výborně všechny čtyři lajny, což byl základ úspěchu. A samozřejmě výborný Dosty.columbiaaddiction en iyi siteler

Vzhledem ke zklamání v semifinále playoff je tenhle scénář asi nejlepší možný, než jít do tvrdé letní přípravy s hořkou pachutí, ne?
Je to, jak říkáš. Celý turnaj jsem si nesmírně užil, byl to zážitek a člověku se snáz zapomene na to, co se nám stalo v playoff. Těším se, až si odpočineme u moře a nabiju síly, abych byl ready do práce na Spartě.

Jak dlouhou dovolenou vůbec zvládneš?
Domluvili jsme se s Ondrou Ježkem, že moji přípravu probereme, až se vrátíme z dovolené. Chtěl mi nechat chvilku odpočinku, ať nad tím nepřemýšlím. Pak se domluvíme, ale někdy ve druhé půlce června už bych měl něco začít dělat. Teda spíš musím, času moc není. (směje se)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší