28. 9. 2011 Lucie Štěrbová

Open Practice: Když trénují New York Rangers…

P r a h a - Středa, 10:50. V normální den by se v prostorách Tesla arény pohybovalo jen pár lidí. Ne tak dnes. New York Rangers totiž na jedenáctou hodinu ohlásili otevřený trénink. V holešovické hale se tak okolo střídaček tísnilo přes dva tisíce fanoušků a desítky novinářů.

Ač byl start Open Practice naplánovaný na jedenáctou dopolední, hvězdný kádr New York Rangers se na ledě proháněl už pár minut před jedenáctou. Protažení, několik úvodních střel na oba gólmany, porada u jedné z branek… Mužstvo bylo rozdělené na tři týmy, modré, červené a bílé a od prvních minut na ledě makalo naplno.

Jako kdyby v hledišti neseděli fanoušci, někteří v dresech Rangers, jiní ve sparťanském, a v prostoru okolo střídaček nepostávaly osobnosti českého hokeje v čele se Slavomírem Lenerem. Hlavní trenér Tortorella hlasitě uděloval pokyny, jeho asistent Mike Sullivan nezůstal pozadu, hráči se nešetřili.

Dirigent Tortorella ve středovém kruhu

Další porada, tentokrát ve středovém kruhu, další protažení, několik jasných pokynů, nácvik útočných akcí, přečíslení, oslabení. John Tortorella všechno pečlivě sledoval ze středu, své svěřence dirigoval za pomoci hokejky, čas od času přidal hlasitý pokyn.

Pozorně ho sledoval zpoza mantinelu ve středním pásmu Josef Jandač. Jeho svěřenci jsou v zítřejším zápase outsiderem, on si to ale příliš nepřipouští. „Nebudu tady vykládat ty klasické řeči o tom, jak silný je to soupeř, jak nemáme šanci a podobně. Uvidíme zítra. Jejich síla je ale jasná už jen při pohledu na jejich trénink. Třeba individuální činnost jednotlivých hráčů - kouknete se a je vám jasné, proč hrají nejlepší soutěž světa,“ okomentoval tréninkové snažení Jezdců.

New York Rangers na tréninku

Na rozdíl od Rangers, kteří jsou stále ve fázi předsezónní přípravy, sparťané už naplno makají v mistrovských zápasech. „Jestli nás to rozhodí, naruší nám to program? Tak to nevím. Takhle to prostě bylo dané a já to respektuji. Jen doufám, že zítra postavíme ty zadní řady tak, abychom byli konkurence schopní. S těmi jsme teď v klasickém ligovém programu měli veliké problémy,“ popisoval dál Jandač.

Sparťanská "špionáž" v hledišti

V průběhu tréninku Rangers se v hledišti objevili i někteří ze sparťanů. Zraněný Sacha Treille sledoval počínání newyorského týmu v civilním oblečení jen z tribuny. Michal Broš se na pár chvil objevil v teplákové soupravě v rohu hlediště. To mladíci Přibyl, Husák, Luňák a Tomáš Rachůnek svůj outfit vůbec neřešili a do hlediště mezi diváky si přišli na několik minut sednout v kompletní výstroji.

Poslední porada, tentokrát u střídačky, lovci fotografií se navěsili na mantinel, rozdělení do týmů a tréninkový mini turnaj mohl začít. Pět na pět, pět na tři, pět na čtyři. Lundqvist v zápřahu a trenéři hlasitě komentující jednotlivé situace. Pak už jen několik koleček okolo mantinelů a odchod do šaten.

„Bude to hokejový svátek, nejen pro Prahu, ale pro celou Českou republiku,“ nezastíral po tréninku Rangers Petr Tenkrát, jak moc se těší. „Jasně, že je to prestižní zahrát si proti takovému týmu. Oni to sice mají jako přípravu, ale mají tady kluky, kteří bojují o první tým. Nepřijeli sem jen na výlet a my se na to musíme připravit, trenéři asi něco vymyslí,“ uzavřel jeden z nejproduktivnějších hráčů Sparty, Petr Tenkrát.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta pořádá další brankářský kemp!

Zemřel pan Luděk Bukač

Cizinci ve Spartě: vláda Kanady i jeden titul

Pět hráčů prodloužilo smlouvy ve Spartě