30. 9. 2011 Oliver Sálus

Sparta hrála velmi dobře, shodli se Stepan s Callahanem

P r a h a - V rámci NHL Premiere se na ledě Tesla Areny objevil slavný klub NHL - New York Rangers. V přímém souboji s pražskou Spartou zvítězil. Domácí, přestože brankáře Blueshirts nepřekonali, vysloužili si od hvězd NHL velikou poklonu za předvedený výkon.

Byl to hokejový zážitek. Ve čtvrtek 29.září se pražská Tesla Arena proměnila na kolbiště splněných přání. Mnozí fanoušci viděli poprvé naživo někoho tak slavného. New York Rangers… Mezi českými hokejovými fanoušky nejoblíbenější klub NHL s masivní historií a notnou dávkou hvězdného prachu. V dresu manhattanských Blueshirts se po ledě vedle Petra Tona proháněl kapitán Ryan Callahan, mladý útočník Derek Stepan, a mnoho dalších.

Derek Stepan
Po zápase, který newyorčané vyhráli 2:0, čekaly na hráče v prostoru mezi kabinami desítky novinářů. I oni pociťovali zvláštní pocit na duši, když zpovídali hvězdy NHL. Zarazilo mě, jakým způsobem se na mě díval Derek Stepan při cestě z ledu. Patrně si vzpomněl, že jsem jej na středečním tréninku oslovil. Zdálky se na mě usmál, neváhal jsem a vytasil jsem diktafon spolu s otázkou. „Hra Sparty se mi moc líbila. V první třetině hráli hodně agresivně, jejich brankář chytal opravdu skvěle. Celý tým si zaslouží velkou poklonu,“ ochotně s velikým úsměvem odpověděl. „Byla to zábava. V první třetině jsme se museli trošku rozkoukat, a ve druhé jsme zápas rozhodli,“ dodal.

O několik okamžiků později se z kabiny vynořil upravený kapitán, šestadvacetiletý Ryan Callahan, ze kterého byl cítit respekt, ale zároveň ochota. Během dvou vteřin se před Callahanovým obličejem objevilo na dvacet diktafonů, mikrofonů a jiných nahrávacích zařízení. Mladý kapitán byl zasypán mnohými dotazy. „Dnešní zápas mě bavil. Bylo vidět, jak energicky a nadšeně Sparta do utkání nastoupila. Navíc hrát v této atmosféře, to se ani nedivím, že je to bavilo,“ odpověděl na první z nich. V rámci přípravy zamíří Rangers už v pátek do Švédska, kde je čeká zápas s Frolundou. V neděli nastoupí v Bratislavě proti Slovanu, o den později se střetnou se švýcarským Zugem. 7.října pak ve Stockholmu zahájí nový ročník NHL zápasem s Los Angeles Kings.

Ryan Callahan

„Pro nás to dneska byl jeden ze zápasů přípravy. Musíme se zlepšovat v soubojích jeden na jednoho v rozích, tam jsme dnes poměrně často ztráceli puky. A samozřejmě proměňování šancí. Dnes ale brankář Sparty chytal výborně,“ složil poklonu Tomáši Pöpperlemu. Sám Callahan byl ve čtvrtečním utkání jeden z nejaktivnějších hráčů Blueshirts. Mnohokrát vyzkoušel pozornost Pöpperleho, překonat jej se mu však nepodařilo. „Jako kapitán pociťuji zvláštní odpovědnost za tým. Měl bych být ten, ke kterému hráči budou vzhlížet, měl bych si věřit a dát co nejvíc branek,“ ví ostrostřelec Callahan.

Trenér Rangers na úterním tréninku pro média ukázal, že umí pořádně zakřičet, když se mu výkon jeho mužstva nezamlouvá. Po první třetině se prý vůbec nezlobil, že Rangers nedokázali vstřelit žádný gól. Rozdal jen pár cenných rad a zmizel ve své šatně. A jaké jsou po zvládnutém utkání v Praze další cíle Tortorellova mužstva? „Teď se musíme soustředit na blížící se začátek sezony, oprostit se od všemožných chyb a hrát co nejlépe. Náš systém zatím docela funguje a jsem si jistý, že každým odehraným utkáním se stále zlepšujeme,“ tvrdí Ryan Callahan.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Legendy Sparty o Bukačovi: Byl tvrdý a férový

Sparta pořádá další brankářský kemp!

Cizinci ve Spartě: vláda Kanady i jeden titul

Pět hráčů prodloužilo smlouvy ve Spartě