16. 1. 2012 Tomáš Zetek

Sparta vzdává hold. Již tento víkend!

Je to akce, která nemá v tuzemsku obdoby. Sparta Praha jako jediný klub pravidelně každou sezonu vzdává hold všem záchranářům, hasičům, policistům a vojákům. V aktuálním ročníku věnuje zmíněným složkám dvě utkání a to v pátek 20.1. proti Kladnu a o dva dny později proti Liberci. Již třetí ročník akce „Sparta vzdává hold“ je zde!

Budou mít vstup zdarma na obě utkání. Už teď je jasné, že Tipsport arena bude naplněná až po střechu. Akce „Sparta vzdává hold“ se uskuteční koncem tohoto týdne již potřetí. Páteční duel s Kladnem a nedělní proti Liberci bude věnován těm, kteří za nás denně nasazují své životy. „V Americe mají tyhle akce obrovský význam a jsou pravou společenskou událostí,“ tvrdí David Kočí, obránce Sparty, jenž strávil 11 sezon v zámoří. „Je výborné, že i v České republice se najde klub, který dovede takovouto ceremonii uspořádat,“ pochvaluje si Kočí.

David Kočí ve speciálním dresu

Pravým vrcholem speciálního sparťanského víkendu bude nedělní duel Sparty s Libercem. Hráči domácího celku jej odehrají ve speciální sadě dresů, která bude následně vydražena a výtěžek poputuje na konto Nadace policistů a hasičů. Před samotným duelem zazní státní hymna a připraveny jsou další akce: slavnostní nástup zástupců zmíněných složek, o přestávce soutěž v samostatných nájezdech a další.

„Jedná se o třetí ročník téhle akce a jsem přesvědčen, že bude opravdu velkolepý. Děláme vše pro to, abychom letos vzdali všem zmiňovaným složkám hold opravdu kvalitním způsobem,“ říká Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha. „Trochu s dojetím koukám na podobné akce, které se konají v NHL. Tam je opravdu vidět, jak si záchranářů, hasičů, policistů i vojáků váží. Myslím si, že podobným způsobem se dají organizovat akce i v našich podmínkách,“ dodává Bříza.

Projekt „Sparta vzdává hold“ zažije o tomto víkendu již svůj třetí ročník. Podobné pravidelnosti se těší i akce „Sparťanský Ježíšek“ pořádaná s nadací Srdce na dlani a „Sparťanská krev“. Pražský klub je jediným, který podobné akce pravidelně pořádá. „Naší filosofií je, aby všechny tyhle projekty byly dlouhodobé. A jsme hrdí, že se nám to daří,“ uzavírá Petr Bříza.

!!! FOTOGALERIE DAVIDA KOČÍHO VE SPECIÁLNÍM DRESU ZDE !!!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chci v repre vydržet co nejdéle, říká Dvořák

Rousek v repre: Budu bojovat o účast na MS!

Velké slevy ve Fanshopu, nákup i za pár korun

Pět hráčů prodloužilo smlouvy ve Spartě