24. 1. 2012 redakce

Víkendová akce přinesla kladné ohlasy

Třetí ročník unikátní akce hokejové Sparty s názvem "Sparta vzdává hold" je minulostí. A fanoušci i zúčastnění zástupci bezpečnostních a záchranářských složek si přišli na své. Sparta odehrála dva duely před naplněnou halou, v neděli vidělo přes 11 a půl tisíce diváků jeden z nejatraktivnějších zápasů sezony.

Letos byly akci "Sparta vzdává hold" věnovány dva domácí duely. Na ten páteční s Kladnem našlo do haly cestu přes 10 a půl tisíce diváků, v neděli sledovalo střetnutí s Libercem ještě o tisícovku lidí více. A ti, kdo přišli, rozhodně nelitovali. V atraktivním utkání s Bilými Tygry padlo hned deset branek, okořenily ho i dvě bitky domácího obránce Davida Kočího s Davidem Štichem.

"V Americe mají tyhle akce obrovský význam a jsou pravou společenskou událostí. Je výborné, že i v České republice se najde klub, který dovede takovouto ceremonii uspořádat,“ pochvaloval si Kočí. "V první potyčce bylo vidět, že je silný, má stabilitu a nebojí se. Poté jsme se férově utkali ještě jednou," vysekl poklonu svému soupeři, se kterým obstaral dvě pěstní intermezza. Střetnutí mělo zkrátka všechny atributy skvělé hokejové podívané.

Sparťanští hráči ho navíc odehráli ve speciální sadě dresů, které jsou nyní draženy v sadách i s návleky na kalhoty a stulpnami. Výtěžek z aukce poputuje na konto Nadace policistů a hasičů. Ta také dostala na každý ze zmiňovaných zápasů 5 tisíc lístků. Nedělní duel byl vyvrcholením tradiční akce, předcházelo mu vystoupení Hudby hradní stráže i státní hymna a slavnostní nástup zástupců zúčastněných složek.

V pořádání podobných akce je Sparta v ČR průkopníkem. Zatímco například v Americe je poměrně běžné děkovat prostředníctvím sportu těm, kdo se starají o bezpečnost a zdraví lidí, u nás to zatím není zvykem. "Jelikož jsem studoval v USA, mohu z vlastní zkušenosti říci, že veřejnost, sportovní kluby a ozbrojené složky jsou často vidět na společně pořádaných akcích, což je dobře. Jsem rád, že se podobná akce koná i u nás a určitě bych si přál, aby dosáhla i podobného rozměru," popsal své zkušenosti plukovník gšt. Petr Lanči, velitel 21. základny taktického letectva Čáslav.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chci v repre vydržet co nejdéle, říká Dvořák

Rousek v repre: Budu bojovat o účast na MS!

Velké slevy ve Fanshopu, nákup i za pár korun

Pět hráčů prodloužilo smlouvy ve Spartě