22. 12. 2012 Jiří Liebreich

Sekáč: Ve výhru jsem věřil i v těžkém závěru

P r a h a - Pátá výhra za tři body v řadě. To je aktuální bilance hokejistů pražské Sparty. Na té poslední - 4:2 proti Třinci doma v Holešovicích, se podílel i Jiří Sekáč, který vstřelil jednu branku, byl u řady šancí domácího celku a po siréně označující konec zápasu převzal cenu pro nejlepšího hráče v domácích barvách. Na vítězství měla značný podíl úvodní třetina: "Pokaždé se snažíme začít dobře z obrany, úvod vyšel tentokrát skvěle," hodnotí prvních dvacet minut utkání.

První třetina vyšla skvěle i přesto, soupeře jste k ničemu nepustili a sami dvakrát skórovali. Byl to základ úspěchu?
Začali jsme dobře. Pokaždé se snažíme začít co nejlépe z obrany, tím nutíme soupeře k chybám. Ty se poté snažíme využít a vstřelit první branku, to se podařilo.

Byl to paradox, když jste v první třetině dali dvě branky z o hodně menšího množství šancí, než jste měli ve třetině následující. V čem to bylo, že jste ve druhé části šance spíše pálili?
Občas je to i o štěstí. Někdy to tam spadne, někdy ne. Chvilinku před naším gólem jsem nastřelil tyčku, oproti první třetině nám to tam tolik nepadalo.

Jiří Sekáč, nejlepší hráč utkání proti Třinci

Sparta měla k dispozici dvě trestná střílení, to se zase tak často nestává, natož pak Spartě, která je nejezdí letos skoro vůbec… Jak jste viděl inkriminované situace vy?
Stalo se, Třinec udělal chyby v defenzivě. Jejich obránci nás nechali ujet za svá záda, následovaly dva fauly, které byly odpískány. Ivanovi Rachůnkovi se nájezd nepovedl, to se ale stane. Led byl možná ještě mokrý, proto se mu takhle zamotal puk pod nohy.

Za stavu 3:0 dokázali Oceláři snížit dvěma rychlými brankami na 3:2, bál jste se o výsledek?
Určitě jsem měl trochu strach. V takovou chvíli dané snížení soupeře nakopne, postaví ho na koně. Já jsem ale věřil, že výhru ubojujeme.

Sám jste se na výhře podílel brankou a výborným výkonem, který byl oceněn i jmenováním nejlepšího hráče Sparty. Panuje s vaším výkonem spokojenost?
Stoprocentní spokojenost nepanuje nikdy, vždy se najdou na hře nějaké chyby. Dnes se to ale povedlo mě i ostatním.

Jaká je vaše situace ve Spartě? Budete zde pokračovat, nebo se vrátíte do pražského Lva?
Ve Spartě mám stále prodloužené hostování. Budu zde pokračovat do té doby, pokud si mě Lev nestáhne zpět.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Série se vrací, SHOWTIME pokračuje v Praze

Uplatnili jsme opci na šestici hráčů!

Sobotka: Nevěšíme hlavy, jedeme dál!

Hořava: Kluci dřou a makají, jedeme dál