6. 2. 2013 HC Sparta

Klub Legend HCS rozšiřuje svoje řady

Od založení této unikátní společnosti uplynul již skoro rok. Sparta nyní nachystala další významnou akci pro členy Klubu Legend HCS, která bude spojena s přijímáním nových členů. Stane se tak 15. února 2013 před utkáním 48. kola Tipsport extraligy, kdy domácí hráči změří síly v prestižním střetnutí s pražskou Slavií.

„Klub Legend jsme založili proto, že více jak stoletou historii Sparty pomáhalo tvořit mnoho výrazných osobností. Rádi bychom tímto jejich přínos ocenili, poděkovali jim a ukázali, že klub, pro který toho tolik odvedli, si jich stále váží a respektuje je,“ řekl Tomáš Zetek, PR manažer klubu, již před loňským ceremoniálem, kdy bylo uvedeno do Klubu Legend 19 bývalých hráčů, trenérů a funkcionářů pražského klubu. Nyní je nachystáno rozšíření vážené společnosti o šest dalších členů, z nichž tři budou uvedeni in memoriam.

„Stejně jako před zahajovacím ceremoniálem minulý rok jsme i nyní velice pečlivě vybírali další osobnosti, které přijímáme do Klubu Legend. Oslovili jsme znovu řadu expertů z prostředí českého hokeje a hlavně jsme vše konzultovali se stávajícími členy,“ vysvětluje Zetek. Sparta po důkladném rozhodování uvede do svého Klubu Legend in memoriam Miloslava Charouzda, Karla Koželuha, Václava Roziňáka a ze soudobých legend Stanislava Hajduška, Tomáše Jelínka a Rudolfa Šindeláře. „Na podzim plánujeme další rozšiřování Klubu Legend o několik členů. Nyní jsme chtěli obsáhnout zejména starší generaci,“ pověděl Zetek.

KLUB LEGEND HC Sparta Praha

  • Klub Legend HCS je klubem, který sdružuje nejvýznamnější hráče, trenéry a funkcionáře historie hokejového klubu HC Sparta Praha.
  • Jeho cílem je vzdát hold a symbolicky poděkovat těmto výrazným osobnostem za jejich mimořádný přínos pro klub v jeho více než stoleté historii.
  • Cílem Sparty je v rámci tohoto klubu rozvíjet vztahy s těmito osobnostmi.
  • Klub Legend HCS se průběžně doplňuje o další významné osobnosti jednotlivých dekád bohaté historie Sparty.

Seznam členů Klubu Legend HCS

Jiří Hanzl, Josef Maleček, František Tikal Vladimír Zábrodský Karel Gut Luděk Bukač Jan „Gusta“ Havel Jiří Holeček Jiří Kochta Jaroslav Šíma Miroslav Kuneš Pavel Wohl Josef Horešovský Pavel Richter František Výborný Jiří Hrdina Petr Bříza Richard Žemlička Jiří Zelenka

Noví členové

Miloslav Charouzd, Karel Koželuh, Václav Roziňák Stanislav Hajdušek Tomáš Jelínek Rudolf Šindelář
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Saša Salák bude pokračovat ve Spartě!

Matěj Machovský odchází do Dinama Riga

​Horák sparťanem i další tři sezony!

Ton: Vydali jsme se na dobrou cestu