17. 9. 2013 Robin Mana

Lukáš Klimek: Chce to víc klidu v koncovce

Vstup do sezony se sparťanům vydařil na výbornou, pak je však přibrzdila nečekaná prohra na ledě Pirátů z Chomutova, pod kterou se podepsala hlavně slabá střelecká produktivita. I přesto, že Pražané vyslali na domácí branku 36 střel, ujala se jen jediná. "Jestli se na něco musíme zaměřit, pak je to jednoznačně zakončení," uvědomuje si útočník LUKÁŠ KLIMEK.

Lukáši, během přípravy jste nastupoval v různých formacích, nakonec hrajete ve čtvrté řadě s Dominikem Simonem a Ivanem Rachůnkem. Jak vám zatím vzájemná spolupráce vyhovuje?
Myslím, že si zatím nevedeme špatně. Už jsme takhle hráli i na konci připravy, takže jsme měli čas si na sebe zvyknout a víme, co od sebe čekat. Každý máme v té pětce trochu jiné úkoly a klape nám to.

Znamená to, že jako čtvrtá pětka máte od trenéra naordinovanou nějakou defenzivnější taktiku?
Takhle striktně to není, naší prioritou je samozřejmě střílení gólů, ale každý z nás se snaží hrát zodpovědně zezadu. Na to nesmíme zapomínat.

Po skvělém vstupu do sezony vás trochu přibrzdil nedělní neúspěch v Chomutově. Po výsledcích z přípravy jste asi nečekali, že zrovna na ledě Pirátů ztratíte všechny body. Zaskočil vás něčím soupeř?
Nedá se říct, že by nás vysloveně zaskočil, byla to podobná utkání jako v European Trophy, opět jsme je přehrávali, vytvořili jsme si dost šancí, přestříleli jsme je, ale rozdíl byl jednoznačně v produktivitě.

Ve dvou duelech jste vystřelili na branku jednasedmdesátkrát, z toho padlo šest gólů. To je docela nepoměr. Kde tedy hledat v útočné hře ještě rezervy?
A to jich bylo možná ještě víc, protože jsme je trefovali různě do nohou a spoustu našich pokusů oni zblokovali. Takže jestli se na něco musíme zaměřit, pak je to jednoznačně zakončení. V té koncovce to chce prostě víc klidu a taky přidat na důrazu a puk do brány třeba dotlačit.

71 střel
Přesně tolik pokusů vyslali sparťané během úvodních dvou duelů na branky soupeřů

V pátek vás čeká skutečně ostrá prověrka a jeden z vrcholů úvodu soutěže, na Spartu přijede mistrovská Plzeň. Bude probíhat nějaká speciální příprava?
Všichni si uvědomujeme, že Plzeň bude zdaleka nejtěžší soupeř, se kterým se utkáme. Mají výborné první dvě pětky a my se jim musíme minimálně vyrovnat. Budeme makat a hlavně doufáme, že jim nastřílíme ty góly, které jsme nedali v Chomutově.

Plzeňští vlétli i do nového ročníku hodně suverénně, stejně tak i Martin Straka, který má na svém kontě po úvodních duelech 4 body (2+2). Dá se očekávat, že se tým na něj nějak zaměří?
Do pátku je ještě dost času, budou probíhat předzápasové porady a uvidíme, s jakou taktikou trenér přijde. Nicméně Martin Straka, to je prostě famózní hráč, který je ve svých letech stále nejlepším v lize, a bylo by velkou chybou, kdybychom si na něj nedali pozor.

Extraliga od nového ročníku zavedla po vzoru NHL rozšířené statistiky. Už jste měl možnost je vidět a budete to v průběhu sezony sledovat?
Ano, díval jsem se, hodně mě zajímalo jak to bude fungovat. Musím říct, že to je pro fanoušky jenom dobře, velký krok, který soutěž posune hodně dopředu.

Je to podle vás užitečné kromě fanoušků třeba i pro hráče samotné a v čem?
Pomoct nám to může. Ne třeba co se týče střel, to jsme tak nějak věděli i doteď, kolikrát kdo z nás vystřelil, ale líbí se mi třeba údaj o počtu střídání nebo o času stráveném na ledě. Pokud to bude přesné, pak to je i pro nás hráče velmi zajímavé.

Hodně populární je teď také fenomén Fantasy. Ze sparťanů si svoje týmy skládá třeba Dominik Pacovský nebo Karel Pilař, který je dokonce tváří projektu. Jak jste na tom vy?
Slyšel jsem, že se o tom kluci občas v kabině baví a hecují se, i další kamarádi mi psali ať to zkusím, že je to dobré. Pro fanoušky je to určitě skvělá věc. Já jsem se na to jen tak ze zvědavosti díval, ale do hry jsem se zatím nepustil.

A plánujete to? Zkusit si roli trenéra…
Uvažuju o tom, ale je tam nutná registrace a mně se to nechtělo vyplňovat... (smích) Ale myslím, že se asi nechám zviklat…

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky