20. 10. 2013 Daniel Ryl

Lukáš Klimek: Měl jsem střelecký svátek

Sparťané zvládli čtvrté utkání v řadě a po Pardubicích si poradili s dalším celkem z východu Čech. Hradci Králové nastříleli pět branek a dvě z nich obstaral LUKÁŠ KLIMEK. Křídelník Sparty se ovšem po utkání proklínal, protože minimálně dvě další branky přidat mohl. Smích ho přesto nepřešel.

Lukáši, vítězství na horkém ledě Mountfieldu je velmi cenné. Byl tento duel náročnější, než byly předešlé domácí zápasy se Zlínem a Pardubicemi?
Možná v tom, že jsme hráli venku a hlavně led nebyl příliš kvalitní. Puk hodně skákal, což se podepsalo na výkonu obou týmů. My jsme rádi, že jsme se s tím srovnali lépe než Hradec a dokázali jsme získat další tři body.

První třetina branku nepřinesla, ale po druhém dějství jste vedli o tři góly. Druhý gól jste vstřelil po spolupráci s Ivanem Rachůnkem právě vy. Jak byste tuto situaci popsal ze svého pohledu?
Ivan Rachůnek vybojoval kotouč na modré čáře, výborně ho zatáhl do útočné třetiny a posunul mi ho do strany. První moje myšlenka byla, že bych mu to vrátil, ale když jsem viděl, že si brankář nekryje tyčku, tak jsem to prostě poslal na branku. Naštěstí to tam spadlo.

10
tolik kanadských bodů už nasbíral LUKÁŠ KLIMEK v dresu Sparty - za čtyři branky a šest nahrávek.

Druhou branku jste přidal ve třetí třetině, když jste zvyšoval na rozdíl čtyř branek. Vaše beckhendová klička vám vyšla výborně...
Bahno (pozn. red. Zdeněk Bahenský) podržel puk a poslal mi ho do jízdy. Já jsem si ho hlavně kryl před obráncem, protože jsem ho měl na zádech, a povedlo se mi dostat až do zakončení. Byla to spíš čistá improvizace, než že bych si to zakončení nějak plánoval. Dneska to bylo celkem divoké. (směje se)

Vím, na co narážíte. Minimálně dvě branky jste mohl přidat, protože jste dvě obrovské šance spálil. Nedostal jste na střídačce spršku narážek a vtípků od spoluhráčů?
Ani ne, kluci mě spíše podporovali, že to tam spadne. Nespadlo. (směje se) Ivan s Příbou mi to tam dneska parádně dávali, ale ta finální koncovka prostě trochu vázla. Kluci mi potom říkali, že už mi to ani dávat nebudou. (opět se směje) Celkem mě to mrzí, protože takové zápasy jsou tak dva za sezonu. Těch šancí bylo opravdu hodně.

Berte to pozitivně. Ušetřil jste balík...
(hlasitě se rozesměje) To je pravda, to je takové malé pozitivum. Spíš mě to ale mrzí, protože každý chce dávat branky. Už jenom kvůli sebevědomí, ale také tím pomůže týmu. Dneska to bohužel na hattrick nevyšlo, tak jsem alespoň ušetřil. (usmívá se)

Poslední zápasy jsou velmi podobné. Po vyrovnané první třetině na soupeře vlítnete a dvěma brankami v krátkém časovém sledu ho dostanete do kolen. Projeví se potom více to, že hrajete v klidu, nebo má větší vliv nalomená psychika soupeře?
Když se nám podaří dát ty branky, tak jsme uvolněnější a určitě se nám hraje mnohem lépe. První třetiny jsou takové opatrnější z obou stran, každý se soustředí na obranu. My se snažíme nedostat první gól, protože potom se hraje hůř. Naštěstí si vytváříme dost šancí. Padá nám to tam až ve druhé třetině, ale není důležité kdy. My jsme rádi, že to tam vůbec padá. (směje se)

Máme za sebou čtvrtinu soutěže, takže už se dá hodnotit. V Hradci jste vstřelil svou třetí a čtvrtou branku v dresu Sparty. Aktuálně máte na kontě deset bodů. Naplňuje působení ve Spartě vaše očekávání, které jste měl před letním příchodem?
Mohlo by to být lepší, ale také horší. Já nejsem žádný velký střelec a ani bodový hráč, takže mě ty body těší. Na šance se vždycky hrozně nadřu, takže o to víc mě mrzí to dnešní utkání. Mohlo těch gólů být daleko víc, ale snad nějaké body ještě přidám. (usmívá se)

V pátek hrajete opět doma. Do Prahy přijedou Piráti z Chomutova. Co od tohoto utkání očekáváte?
Chomutov se bude chtít ukázat, protože moc zápasů zatím nevyhrál. Na druhou stranu přijede k nám, kde mají soupeři trochu respekt. My na ně musíme vlítnout a pokusit se opět vyhrát.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky