11. 11. 2013 HC Sparta

Sparťané mají v Praze svou vlastní tramvaj!

Cestou do práce nebo do školy můžete nově prožít zajímavý sparťanský příběh. Po Praze totiž bude v rámci propagace výročí 110 let existence klubu jezdit tramvaj s motivy Sparty! Akce uspořádaná ve spolupráci hokejové a fotbalové Sparty má za úkol aktivovat fanoušky a podpořit rudou cestu za tituly. Zároveň má upozornit a připomenout bohatou historii, která u fotbalistů trvá již 120 let, u hokejistů 110. V tramvaji navíc naleznete mnoho zajímavých příběhů, které rámovaly víc než stoleté sparťanské počínání nejen ve sportovním světě.

Jedná se o jednu z mnoha aktivit, které klub HC Sparta Praha produkuje vzhledem k výročí, jemuž je věnována aktuální sezona. A tentokráte dokonce dochází ke spojení s fotbalovou sestrou, která také prožívá jubilejní ročník. „Podařilo se nám s fotbalisty propojit myšlenku propagace výročí touto cestou a jsme velmi spokojeni s výsledkem,“ říká Tomáš Zetek, PR manažer klubu. „Nejde jen o to, že lidi uvidí zvenku na tramvaji sparťanské motivy, ale uvnitř na informačních panelech je kompletně zmapovaná sparťanská historie,“ dodává.

Tramvaj typu T3 R5 bude jezdit až do konce sezony na linkách 7, 10, 14, 22, 24 a 26. Nejprve bude jako první jezdit vagón s fotbalovými motivy, po výročním fotbalovém zápase s Mladou Boleslaví, který se koná v Generali Areně 23. listopadu, budou vozy vyměněny a „tahounem“ se stane ten hokejový. Výroční zápas HC Sparta Praha se koná v sobotu 7. prosince, k němu je připraven bohatý program pro všechny fanoušky. Vrcholem je samozřejmě extraligové utkání Sparty s obhájci titulu z Plzně, které startuje v 19.30. „Oba celky odehrají duel ve speciálních dresech, které budou přesnými replikami těch historických, takže to bude vlastně zápas ČKD proti Škodovce,“ tvrdí Petr Bříza, předseda představenstva klubu.

Sedmý prosinec bude opravdovou lahůdkou pro všechny sparťanské příznivce. Program začne v Tipsport areně už před polednem mládežnickým turnajem prvních tříd. Odpoledne je naplánován první z vrcholů dne, a to utkání sparťanského all star týmu proti hvězdnému výběru ruských a sovětských legend pod vedením šéfa KHL Alexandra Medveděva. „I tohle utkání se bude hrát ve speciálních dresech, které se následně budou dražit. Bude to opravdu velký zápas, který na Spartě dlouho nebyl k vidění. Samozřejmostí je i autogramiáda hráčů,“ vysvětluje Bříza. Na celý den bude platit klasické vstupné, čili cena lístku zůstane nezměněna a zahrnuje všechny bonusy, které klub pro fanoušky chystá. Permanentkáři mají pochopitelně volný vstup už od rána. „Přesný plán celého dne se ještě dolaďuje a brzy bude hotova jeho finální podoba,“ dodává Bříza.

Slavnostního představení sparťanské tramvaje, které proběhlo v pondělí po poledni ve Vozovně Střešovice, se zúčastnili Petr Ton s Danielem Přibylem, za fotbalový klub pak David Lafata a Josef Hušbauer. Za účasti zástupců médií proběhlo nejen uvedení tramvaje do provozu, ale také třeba speciální focení. „Vnímám, že naši fanoušci sledují i fotbal a snaží se co nejvíce podporovat obě Sparty. I tyhle akce nás a naše fanoušky propojují,“ říká Petr Ton. „Jsem rád, že se náš klub těmito projekty prezentuje. Ukazuje to na velkou tradici a historii klubu. Zažil jsem ve Spartě už oslavy sta let, teď budou gradovat ty stodesetileté,“ dodává nejlepší střelec klubové historie.

Až do konce aktuální sezony se budou moci sparťané projet v klasickém každodenním provozu klubovou tramvají. „Obě tramvaje mají za cíl vypíchnout postavení Sparty v historii českého fotbalu i hokeje. Záměrně jsme nezvolili nějaké provokativní motivy, naopak. Sparťanům snad uděláme radost a ostatním chceme ukázat, jak si svých výročí vážíme,“ uzavírá Petr Bříza.

Program pro fanoušky – 7. prosince, Tipsport arena Praha

MLÁDEŽNICKÝ TURNAJ
1. třídy - Sparta Praha, Slavia Praha, Letci Letňany, Kobra Praha, Hvězda Praha, Zbraslav

UTKÁNÍ VETERÁNŮ
HC Sparta Praha – GAZPROM
(Bříza, Hrdina, Žemlička, Zelenka a další vs. Makarov, Kamenskij, Žamnov, Medveděv a další)

PROMÍTÁNÍ DOKUMENTU O SPARTĚ
Dokument ČT Sport o historii hokejové Sparty - na centrální kostce v aréně

HC SPARTA PRAHA - HC ŠKODA PLZEŇ
Utkání 29. kola Tipsport extraligy ledního hokeje

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Sparta Praha
×
Dnes v   | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta míří na západ! Zdolá Vary i potřetí?

Toma a Kasík: Doma tak pořádkumilovní nejsme!

Sparta zve na 13. ročník Letní hokejové školy

Sparta vzdává hold padlým hrdinům