7. 12. 2013 HC Sparta

Slavnostní Den sparťana je v plném proudu!

Den sparťana je v plném proudu! Dopoledne ho odstartovalo slavností přijetí sparťanských zástupců na Staroměstské radnici, program pokračoval turnajem prvních tříd šesti pražských týmů. Od 15:00 vyjely na led sparťanské legendy pod trenérským vedením Luďka Bukače, Františka Výborného a Jana "Gusty" Havla. Střetly se s týmem ruských hvězd, kterým podlehly 1:7. O sparťanský gól se symbolicky postaral druhý nejlepší kanonýr sparťanské historie Jiří Zelenka.

Tým legend Gazpromu vstoupil do utkání pěkně zostra, už ve 46. vteřině se prosadil Dmitrij Subbotin. Pro sparťany pak byla kritická devátá minuta, kdy inkasovali další dvě branky – na 2:0 zvyšoval Igor Ševtcov, který dokonale nastavil hokejku pro teč, a jen o půl minuty později se trefil Alexander Medveděv.

Zatímco sparťané šli do zápasu hlavně s tím si ho užít, nasát atmosféru a pobavit se, tým Gazpromu ho vzal vážněji. Do první přestávky se pak trefil ještě Andrej Kovalenko, který poslal puk za záda Petra Břízy podél tyčky.

Do druhé třetiny naskočil mezi sparťanské tyče Petr Přikryl a Petr Bříza komentoval dění ze střídačky. „Užívám si atmosféru a to, jaký je výsledek moc nevnímám, doufám, že k nám ale budou hosté milosrdnější,“ komentoval s úsměvem dosavadní dění na ledě. Sparta sice vykřesala několik slibných šancí, dostali se do nich třeba Jaroslav Nedvěd nebo Andrej Potajčuk, těsně před polovinou utkání ale popáté skórovali hosté. Trefil se Dmitrij Tepljakov.

Rusové na exhibiční tempo nepřistoupili ani v závěrečné části. Hned v jejím úvodu se prosadil Jevgenij Čizmin a zvýšil náskok Gazpromu už na 6:0. Na 7:0 pro Gazprom zvyšoval deset minut před koncem Dmitrij Tepljakov, který dorazil Přikrylem vyražený puk. O jediný a čestný gól Sparty se v poslední minutě utkání postaral Jiří Zelenka, aktuálně po Petru Tonovi druhý nejlepší střelec sparťanské historie.

Den sparťana odstartoval na Staroměstské radnici

Úvodní akcí celého Dne sparťana bylo slavnostní přijetí legend sparťanského a ruského hokeje v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze. Proběhlo od deseti hodin a ve slavnostních prostorách se sešli jednak bývalí hokejisté Sparty, tak partneři klubu.

Finále turnaje prvních tříd patřilo Spartě a Slavii

Už dopoledne proběhl na Spartě turnaj prvních tříd a jeho vyhodnocení a slavnostní ukončení pak proběhlo ve druhé přestávce zápasu legend. Turnaje se zúčastnily týmy Hvězdy Praha, Kobry Praha, Letňan, Slavie, Zbraslavi a domácí Sparty.

Sparta ve své skupině A porazila Letňany a pak i Hvězdu Praha v obou zápasech shodně 2:0, a postoupila tak rovnou do finále turnaje. V tom se střetla s pražskou Slavií, která taktéž porazila Kobru Praha a Zbraslav dvakrát 2:0. Finálový zápas skončil po základní hrací době 3:3, stejně tak nájezdy.

Na ledě v průběhu druhé přestávky ale dostaly ocenění všechny týmy. Symbolické medaile a památeční puky navíc malí hokejisté dostali z rukou bývalých hráčů Sparty, konkrétně od Stanislava Hajduška, Petra Hrbka, Františka Kučery, Pavla Richtera, Lubomíra Pěničky a Jiřího Hrdiny.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni