9. 12. 2013 Tereza Velikovská

Legendy: Na ten zážitek budeme vzpomínat

Tři generace sparťanských legend spolu na ledě v dresech s S na prsou! I takový pohled nabídl sobotní Den sparťana, který byl vyvrcholením oslav 110 let od založení klubu. Výběr Sparty sice podlehl týmu ruských hvězd 1:7, přesto si samotní aktéři duel, který měl i slušnou diváckou podporu, do jednoho užili. „Byl to krásný zážitek, na který budu rád vzpomínat. Fanoušci byli skvělí, už jenom pro ně jsme ten jeden gól museli dát,“ usmíval se Patrik Martinec.

Pro legendárního beka Stanislava Hajduška bylo klíčové, že se sparťanské hvězdy sešly a zahrály si spolu, výsledek nehrál velkou roli. „Ruský tým nás rozdrtil, ale je fantastické, že jsme se tu mohli při tomto nádherném výročí sejít a popovídat si. Snad jsme fanoušky alespoň trochu potěšili. Dostali jsme na začátku laciné góly, kdy nás nepřečíslili, ale vystřelili a spadlo to tam. Měli jsme lépe bránit, ale na to bychom se museli více scházet ke společným tréninkům. Tolik k hodnocení zápasu, které je ale druhotné ve srovnání s celou akcí, která byla opravdu moc krásná,“ chválil střelec historicky prvního gólu Sparty v prodloužení.

Čtyřiačtyřicetiletý obránce Jaroslav Nedvěd sice ještě v minulé sezoně naskočil do několika prvoligových zápasů v dresu prvoligového Berouna, i jemu ovšem daly ruské hvězdy zabrat. „Nebylo to jednoduché utkání, Gazprom má vynikající mužstvo. Ti chlapci spolu trénují a jsou o něco mladší. Byla tam jména jako Malachov či Kovalenko. Ten tedy trochu přibral, ruce mu ale zůstaly, to se nezapomíná. Pohyb už není takový, technika hole je ale stále vynikající. Jsme moc rádi, že jsme se tady sešli v takové skupině hráčů a že jsme vstřelili alespoň ten jeden gól,“ těšilo ho.

Ve sparťanském týmu se představil i Petr Hrbek, člen mistrovského kádru z roku 1993. „Utkání jako takové jsem si zase tolik neužil, protože soupeři byli silnější a jejich tempo bylo vražedné. O přestávce jsme si řekli, že začneme střílet branky, ale kdybychom tam v sobotu byli do dvanácti, tak dáme ten jeden gól. Někdy jsou dny, kdy by nám na branku nestačil ani týden. Škoda, že jsme nehráli déle, možná bychom do té půlnoci srovnali. Co je ale důležité a co se mi líbilo, byla celá akce a to, že jsme se sešli a potěšili fanoušky,“ těšilo bývalého útočníka, který ve Spartě strávil devět sezon.

Na ledě nechyběl ani současný sportovní manažer sparťanského A-týmu a bývalý útočník klubu Patrik Martinec. „Bylo to krásné. Se sparťanskými kluky se tu denně potkáváme, tentokrát jsme si mohli zahrát. Byl to krásný zážitek, na který budu rád vzpomínat. Fanoušci byli skvělí, už jenom pro ně jsme ten jeden gól museli dát. O to víc se nám na konci utkání ulevilo,“ oddechl si Martinec poté, co Jiří Zelenka v poslední minutě vstřelil jediný gól týmu sparťanských legend.

Ty stály proti výrazně mladším a fyzicky lépe připraveným ruským hokejistům. „Od utkání jsme čekali oslavu hokeje v exhibičním duchu. Soupeř bohužel přijel se značně mladší sestavou, s poloaktivními hráči. Byli na nás prostě jiný level. Pro mě osobně to nebylo nic jednoduchého, protože mi samozřejmě chybí tréninky. Kondice není bůhvíjaká, rozdýchat se bylo těžké,“ usmíval se držitel mistrovského titulu z roku 2000, který v září oslavil 42. narozeniny.

Sestava sparťanského týmu legend:

Hvězdy HC Sparta Praha: Bříza, Přikryl – Hajdušek (A), Kročák, Kučera (A), Šrek, Řezníček, Maškarinec, J. Nedvěd, Gudas, Látal, Benýšek – Richter, Hrdina, Volek, Gross, Kverka, Hrbek, Geffert, Hosták, Pázler, Žemlička (C), Martinec, Zelenka, Sivek, Pěnička, Potajčuk, Netík. Trenéři: Bukač, Výborný, Havel.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Saša Salák bude pokračovat ve Spartě!

Matěj Machovský odchází do Dinama Riga

​Horák sparťanem i další tři sezony!

Ton: Vydali jsme se na dobrou cestu