30. 1. 2014 HC Sparta

Sparta vzdává hold, už popáté a znovu jinak

Tradiční akce, která nemá v tuzemských poměrech obdoby. Sparta na konci ledna 2014 pořádá další díl projektu Sparta vzdává hold jako podporu a poděkování členům složek Integrovaného záchranného systému. I v aktuální sezoně jsou věnovány této akci dva domácí zápasy, na které Sparta distribuovala jednotlivým složkám dohromady skoro patnáct tisíc lístků zdarma, aby se jejich členové mohli zúčastnit extraligových klání. Pátečnímu utkání s Karlovými Vary bude navíc předcházet slavnostní ceremoniál a sparťané odehrají duel ve speciálních dresech a s unikátními puky. Obé poputuje do dražby a čistý výtěžek pak na podporu Nadace policistů a hasičů.

V prosinci 2009 se Sparta rozhodla po vzoru zámořské NHL jako úplně první sportovní klub v České republice věnovat v sezoně dvě utkání za sebou těm, kteří za nás denně nasazují své životy - hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Každý z nás je jednou potřeboval a potřebovat bude. Jsou tu pro nás - ať hoří, přišla povodeň, stala se nehoda či úraz... Za to jim patří velký dík nás všech. V druhé polovině ledna roku 2014 probíhá už pátý ročník akce "Sparta vzdává hold"!

„Se zájmem jsem před lety sledoval, jak vypadají podobné akce v zámoří. Jsem rád, že se nám povedlo z projektu Sparta vzdává hold udělat nikoliv ojedinělou akci, ale tradiční záležitost, na kterou můžeme být hrdí. Už nemusíme v tomto ohledu koukat na NHL jako na nedostižný cíl,“ tvrdí Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha. „Sparta je vlajkovou lodí českého hokeje a cítíme povinnost realizovat se i v podobných projektech, které přesahují klasický rámec hokeje. Pomáháme budovat sebevědomí i v samotných policistech, hasičích, vojácích a záchranářích. Každoročně nám říkají, že nejsou zvyklí na to, že jim takovýmto způsobem někdo poděkuje,“ dodává Bříza.

Zatímco minulý ročník akce Sparta vzdává hold provázely návštěvy hráčů na služebnách a cvičištích jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, pro tento rok se role změnily. Samotní hasiči, policisté, záchranáři a vojáci mezi sebou vybrali své hrdiny, kteří měli možnost potkat se v Tipsport areně s extraligovými hráči a převyprávět jim své příběhy. Patrony složek se stali Tomáš Pöpperle (záchranáři), Tomáš Rolinek (hasiči), Petr Kumstát (policisté) a Petr Ton (vojáci). Ony příběhy budou uvedeny v rámci úvodního ceremoniálu před pátečním utkáním a připomenuty i v průběhu duelu prostřednictvím spotů na multimediální kostce nad ledem.

„Každý ze čtyř předcházejících lednových zápasů byl prostřednictvím spotů a doprovodného programu věnován jedné ze složek Integrovaného záchranného systému. Pojítkem mezi hráči a členy složek se staly pro tento ročník akce Sparta vzdává hold jejich helmy,“ říká Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha, pod jehož křídly Sparta funguje. Patroni jednotlivých složek z řad hráčů si vyzkoušeli helmy při speciálním focení. „Je pořádně těžká. Nechápu, jak v ní vojáci ještě mohou třeba běhat. Radši zůstanu u té hokejové,“ hodnotil s úsměvem třeba útočník Petr Ton.

Do výběru hrdinských činů se zapojili i fanoušci, kteří mohli svými příběhy oslovit své zachránce. Vedení klubu vybralo dva nejsilnější z nich a ty jsou prezentovány v utkáních věnovaných „Holdu“. „Podařilo se nám dokonce zprostředkovat setkání těchto lidí s jejich zachránci. Stejně tak jsme rádi, že můžeme prezentovat i čtyři příběhy hrdinů, kteří zachraňují lidské životy. Budou součástí bohatého programu při pátečním utkání,“ dodává Speychal. Účast přislíbil i hollywoodský herec a velký sparťanský fanoušek William Fichtner.

Sparťani sehrají páteční duel ve speciálních dresech a s unikátními puky. K čistému výtěžku z jejich aukce bude přičtena částka z dražby dvou sad dresů z prosincového Dne sparťana. Celková suma bude jako každý rok předána Nadaci policistů a hasičů, jež mimo jiné pomáhá pozůstalým rodinám po policistech a hasičích, kteří zemřeli při výkonu svého povolání.

V unikátním sparťanském dresu nastoupí do zápasu s Karlovými Vary i útočník Petr Ton, nejlepší střelec v historii klubu a aktuální lídr extraligové produktivity. „Jsem ve Spartě jedenáctou sezonu a zažil jsem tu prakticky všechny akce podobného druhu. Od prvního darování krve přes akce, kdy Sparta vzdává hold, až po prosincový Den sparťana,“ vypočítává Ton a vzpomíná na vyvrcholení oslav výročí 110 let od založení klubu. „Jako hráči samozřejmě velmi pozitivně vnímáme podobné akce a já osobně jsem rád, že mohu být něčeho takového součástí,“ dodává sparťanský kanonýr.


31. 1. 2014   HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary
28. 1. 2014   HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2013   HC Sparta Praha - Piráti Chomutov
18. 1. 2013   HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
22. 1. 2012   HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2012   HC Sparta Praha – Rytíři Kladno
 4. 2. 2011   HC Sparta Praha – HC Benzina Litvínov
 6. 2. 2011   HC Sparta Praha – HC Mountfield
11.12. 2009   HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav
13.12. 2009   HC Sparta Praha – PSG Zlín

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chci v repre vydržet co nejdéle, říká Dvořák

Rousek v repre: Budu bojovat o účast na MS!

Velké slevy ve Fanshopu, nákup i za pár korun

Pět hráčů prodloužilo smlouvy ve Spartě