16. 9. 2014 Pavel Hrdina

Neustále musíme dotahovat, štve Klimka

Po slibných výkonech v Lize mistrů se zatím Spartě v úvodu extraligové sezony nedaří tak, jak by chtěla. Společným jmenovatelem všech tří dosavadních utkání je neustálá honba za vyrovnáním. Ta nyní nevyšla ani proti Mladé Boleslavi. „Musíme hrát líp z obrany, abychom nemuseli pořád jen dotahovat,“ říká LUKÁŠ KLIMEK, který svým prvním extraligovým gólem v této sezoně srovnával na 3:3.

Sparťanský útočník po zápase neskrýval rozčarování. Prohru s ligovým nováčkem čekal málokdo. „Jsme zklamaní a naštvaní. Už druhý zápas po sobě jsme nehráli to, co si říkáme v kabině. To znamená úplně jiný hokej, než jsme předváděli poslední dva zápasy. Máme před sebou ještě 49 zápasů, takže musíme začít makat, aby se začalo vyhrávat,“ vysvětloval své dojmy z druhé prohry v řadě.

V kabině zůstávali hokejisté po zápase nezvykle dlouho. Co se ale dělo za dveřmi, to Klimek prozradit nechtěl: „ Řekli jsme si, že je pořád ještě začátek sezony a je potřeba se zvednout, šlapat dál a vyhrát.“ Sedmadvacetiletý člen druhé útočné formace se v zápase poprvé v letošní extraligové sezoně gólově prosadil, pochopitelně ale nemá co slavit: „Byl to letos první gól, ale na tom, že jsme prohráli, to nic nemění. Žádná extra velká radost to není.“

I potřetí v novém extraligovém ročníku Sparta inkasovala jako první. Proti papírově slabšímu soupeři navíc Holešovičtí dvakrát srovnali, na čtvrtý gól Mladé Boleslavi už ale recept nenašli. „V každém z těch tří zápasů jsme inkasovali první gól a musíme se nad tím zamyslet. Týmu se hraje mnohem hůř když prohrává, než když vede. Musíme hrát líp z obrany, abychom nemuseli pořád jen dotahovat,“ uvědomuje si.

Neustálé dohánění ztráty je nepříjemné, příčiny tohoto problému se ovšem hledají těžko. „Nemyslím, si že by za to mohla třeba špatná koncentrace. Prostě nám tam něco spadne první. Myslím, že je to spíš náhoda, moc jsme se v tom zatím nepitvali. Spíš je to tím, že jsme dosud v extralize nepředvedli hokej, který jsme hráli v Lize mistrů. Víme, že to v nás je a chceme to ukázat už v příštím zápase v Karlových Varech,“ věří Lukáš Klimek.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky