5. 12. 2014 Daniel Ryl

Legenda Pavel Richter slaví 60. narozeniny!

V pátek 5. prosince slaví jubilejní šedesáté narozeniny bývalý útočník PAVEL RICHTER, člen Klubu legend HCS a člen All Stars týmu Sparty. Ten podle svých slov mládne při zápasech staré gardy, kde je druhým nejstarším a jako dárek ke svým narozeninám by si přál vítězství Sparty nad Plzní. Richter tipuje vítězství 4:2.

Zatímco vy dnes slavíte kulatých šedesát let, Sparta oslaví proti Plzni své 111. výročí. Nejhezčím darem pro vás bude pravděpodobně vítězství, nemám pravdu?
Určitě! Myslím si, že pro všechny sparťany by to byl parádní dárek.

Se Spartou jste výrazně spojil svou kariéru. Jak na léta v Holešovicích vzpomínáte? Jak jste se změnil po lidské stránce?
Těžko říct, jak jsem se změnil. (usmívá se) Byly to ale krásné roky. Nezestárnul jsem pouze lidsky, ale také hokejově, co si budeme povídat.

Zdraví vám dovolilo, že stále můžete hrát hokej, i když pro zábavu se starou gardou. Jste rád, že i přes svůj věk se můžete scházet se svými staršími spoluhráči z aktivní kariéry?
Teď už s mladšími. (směje se) V týmu jsem druhý nejstarší, ale jsem rád, že můžu s klukama chodit. Člověk mezi mladšími kluky trochu omládne.

Jak se hokej od konce vaší kariéry změnil?
Změnilo se všechno. Hra se zrychlila, jsou jiné hokejky a výstroj. Za nás jsme hráli na tři útoky a dohrávali na dva. Dneska se dohrává na tři. Brankáři jsou daleko větší. Když si vzpomenu na Jirku Holečka, jak tam stál bez ničeho. (usmívá se) Já jim říkám nafouknutý micheliny, není tam nikde místo. Daleko více se bruslí.

Máte tedy daleko větší úctu k hráčům, kteří už mají po čtyřicítce a stále se drží na nejvyšší úrovni, ať je to Martin Ručinský v extralize, nebo Jaromír Jágr v New Jersey?
Samozřejmě. Hlavně ti kluci jsou ve svých týmech nejlepší, nebo k nim alespoň patří. Stačí se podívat právě na Martina Ručinského nebo Jardu Jágra v NHL. Je úctyhodný, že pořád udrží krok a nevypadnou z toho.

Profil Pavla Richtera na webu Klubu legend

Když se ohlédnete za svou kariérou, je nějaký hráč, na kterého nejraději vzpomínáte?
Nedá se říct jedno jméno. Já jsem vždycky vzhlížel ke starším hráčům, měl jsem k nim úctu. Na koho rád vzpomínám a s kým se stále vídám, tak to je Jirka Kochta. S ním jsem začínal hrát první ligu, takže na něj vzpomínám hodně rád.

Chystáte se na duel s Plzní?
Bohužel nemůžu přijít, protože v televizi komentuju Pardubice s Třincem. Jsem ale pozvaný na příští pátek.

A jaký tipujete výsledek slavnostního utkání?
4:2 pro Spartu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Saša Salák bude pokračovat ve Spartě!

Matěj Machovský odchází do Dinama Riga

​Horák sparťanem i další tři sezony!

Ton: Vydali jsme se na dobrou cestu