7. 1. 2015 HC Sparta

Šestý ročník akce Sparta vzdává hold

Pošesté v historii se koná akce Sparta vzdává hold. Tradičnímu projektu na podporu složek Integrovaného záchranného systému je jako vždy věnován celý leden. Vrcholem pak budou domácí utkání s Hradcem Králové a Karlovými Vary. Na tyto dva duely Sparta uvolňuje členům armády, hasičům, lékařům a policistům vstupenky v hodnotě více než dva miliony korun. Extraligové klání s Energií navíc sparťané sehrají ve speciálních dresech, které půjdou následně do dražby a její výtěžek bude věnován nadaci.

Historie akce Sparta vzdává hold je bohatá. V minulých letech hráči mimo jiné navštěvovali jednotlivé služebny a zkoušeli si, jaké to je být hasičem, policistou, vojákem či záchranářem. V minulé sezoně se patrony složek Integrovaného záchranného systému stali brankář Tomáš Pöpperle a útočníci Tomáš Rolinek, Petr Kumstát a Petr Ton. S vybranými členy sborů se navíc sešli a vyslechli si jejich příběhy o záchraně životů.

„V této sezoně jsme zvolili pro akci Sparta vzdává hold opět trochu jinou myšlenku. Patrony jednotlivých složek jsou hráči a legendy, jejichž potomci jsou také sparťany,“ vysvětluje Jan Kryšpín, marketingový šéf Sportovního holdingu Praha, pod jehož křídly Sparta funguje. „Tvářemi letošního holdu jsou proto jak extraligoví hráči, tak i členové Klubu legend. Je to další souvislost s bohatou historií našeho klubu.“

Do aktuální kampaně se tak zapojil současný extraligový útočník Jaroslav Hlinka se synem Tomášem, který působí ve druhé třídě sparťanské mládeže. Spolu s nimi obránce A-týmu Michal Barinka a jeho syn Marcel, jenž hraje za osmou třídu. Dalšími sparťany, kteří jsou tvářemi letošního Holdu, jsou členové Klubu legend HCS Jiří Kochta s vnukem Tomem a Richard Žemlička se synem Ríšou.

„Chceme v této sezoně myšlenku úcty a podpory záchranných složek předat i mezi mládež, ukázat dětem, co policisté, hasiči, záchranáři a vojáci podstupují každý den a že to jsou opravdoví hrdinové,“ doplňuje Kryšpín.

Šestý ročník akce Sparta vzdává hold bude vrcholit v neděli 25. ledna duelem s Hradcem Králové a 30. ledna soubojem s Karlovými Vary. „Na oba zápasy jsou uvolněny lístky pro členy složek Integrovaného záchranného systému. Fanoušci by si měli včas zajistit své vstupenky, protože už jich moc nezbývá. Očekáváme na oba duely zcela zaplněnou arénu,“ říká Jan Kryšpín.

Každý z nás je jednou potřeboval a potřebovat bude. Jsou tu pro nás - ať hoří, přišla povodeň, stala se vám nehoda či úraz...

Po vzoru zámořské NHL se tak rozhodla Sparta jako úplně první sportovní klub v České republice věnovat v každé sezoně dvě utkání za sebou těm, kteří za nás denně nasazují své životy - hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Za to jim patří náš velký dík. Na konci ledna roku 2015 proběhne už šestý ročník akce "Sparta vzdává hold"!


30. 1. 2015  HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
25. 1. 2015  HC Sparta Praha - HC Mountfield Hradec Kr.
31. 1. 2014  HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
28. 1. 2014  HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2013  HC Sparta Praha - Piráti Chomutov
18. 1. 2013  HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec
22. 1. 2012  HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec
20. 1. 2012  HC Sparta Praha – Rytíři Kladno
 4. 2. 2011  HC Sparta Praha – HC Benzina Litvínov
 6. 2. 2011  HC Sparta Praha – HC Mountfield ČB
11.12. 2009  HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav
13.12. 2009  HC Sparta Praha – PSG Zlín

Slavnostní ceremoniál Sparta vzdává hold 2014

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chci v repre vydržet co nejdéle, říká Dvořák

Rousek v repre: Budu bojovat o účast na MS!

Velké slevy ve Fanshopu, nákup i za pár korun

Pět hráčů prodloužilo smlouvy ve Spartě