10. 1. 2015 Tereza Velikovská

Klimek: V efektivitě jsme na ně nestačili

Do svého gólového účtu sezony přidal útočník LUKÁŠ KLIMEK na ledě Pardubic už šestnáctý gól a s přehledem vede klubovou tabulku střelců, radši by ho ale vyměnil za týmový úspěch. Sparťané totiž v Pardubicích, které poprvé vedl staronový kouč Miloš Říha, prohráli vysoko 3:6, ačkoliv ve 45. při Klimkově snížení na 3:4 měli ještě šanci na body. „Věřili jsme, že když jsme se dostali na kontakt, že ještě přidáme nějaký gól. Tlak jsme tam celkem měli, i nějaké šance. Bohužel už jsme nic nepřidali,“ mrzelo ho.

Stejně jako doma s Libercem jste prohrávali už 0:2. Nakonec se ale tentokrát podařilo dovést utkání k obratu jako v posledním domácím duelu…
Nemůžeme vždy vstoupit do zápasu dobře, i to se stává. Síla mužstva je v tom, když zápas otočí ve svůj prospěch, což se nám podařilo minule proti Liberci. Teď jsme se taky vrátili do zápasu a srovnali skóre, ale nedotáhli jsme to bohužel tentokrát do vítězného konce.

Lukáš Klimek

Přitom když jste ve 45. minutě dával gól na 3:4, tak to ještě vypadalo nadějně, že?
Za stavu 3:4 jsme zase celkem rychle inkasovali a pak už odskočili. Myslím, že jsme měli šanci na to dát víc gólů, ale nebyli jsme tak efektivní jako oni.

Za stavu 2:2 jste inkasovali ve vlastním oslabení. Byl to zlomový moment?
Zase odskočili a bylo to 3:2 pro ně. Je to škoda, že když jsme mohli dát dalšího góla v naší přesilovce, tak se to paradoxně podařilo jim. Byl to jeden ze zlomových okamžiků zápasu.

Počet dvouminutových trestů byl výrazně vyšší na straně Pardubic, přesto se vám podařilo vstřelit jen dva přesilovkové góly. To asi taky stálo za neúspěchem, že?
Když se to nasčítá, kolik minut jsme hráli v přesilovce, tak těch gólů mělo být víc. Dva jsme sice dali, ale pak jsme za stavu 2:2 mohli odskočit v přesilové hře pět na tři. Kdybychom v ní dali gól, tak by to asi taky vypadalo jinak. Efektivita v přesilovkách, kterou měli oni vzhledem k poměru vyloučených lepší, v tomhle zápase taky rozhodovala.

Pardubice poprvé vedl nový kouč Miloš Říha. Bylo to na jejich výkonu znát?
Je to určitě horší hrát proti takovému týmu. Všichni se vlastně znovu perou o místo, všichni se chtějí před novým trenérem ukázat a vydobýt si nějakou pozici v týmu. Vždycky je to pro mužstvo takový impuls, což se bohužel ukázalo i dneska. I když si myslím, že jsme v zápase nebyli horší nebo méně hokejoví, ale jim to tam bohužel napadalo.

Hodně se zadařilo hlavně Petru Sýkorovi, který dva góly sám dal a na dva další nahrával…
Ta jeho střela zase rozhodla. Má ji neskutečnou, je to rána jako z děla. Připravovali jsme se na něj, ale stejně má dva góly a dvě asistence. Moc se nám nepovedlo ho pokrýt.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný: Sen je týmový úspěch, chci být lepší

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Herní přípravu odstartujeme v srpnu