24. 1. 2015 Robin Mana

Na ten nájezd se neptejte, smál se Klimek

Stý zápas v dresu Sparty mohl LUKÁŠ KLIMEK oslavit brankou, když v první třetině utkání s Plzní dostal možnost trestného střílení. Nepodařilo se, útočníka první formace to však nakonec mrzet nemuselo, protože Sparta zvládla i druhé utkání na ledě svého pátečního soupeře a poslední čtvrtinu základní části zahájila tříbodovým ziskem.

Lukáši, pojďme nejprve k tomu neproměněnému trestnému střílení. Dlouho jste si rozmýšlel zakončení?
Říkal jsem si: "Hlavně ať se neptá na ten nájezd!" (smích) Ne vážně, já jsem celou dobu věděl co chci udělat. Měl jsem připravenou kličku do bekhendu, ale pak se mi najednou zdálo, že gólman špatně stojí a u pravé tyčky je víc místa. Tak jsem to zkusil, ale jak se ukázalo, zas tolik místa tam nebylo. (smích)

Lukáš Klimek

Po delší době se vám také podařilo strhnout v závěru zápasu výsledek na vaši stranu, ve vyrovnaných duelech to většinou bývalo spíš obráceně. Probírali jste to v kabině nebo na střídačce?
O tom jsme se ani nějak nebavili. Dlouho jsme vedli 1:0 a věřili jsme, že když budeme poctivě bránit, tak to uhrajeme. To se nám dařilo, ale pak jsme dostali takovou nešťastnou branku. Jsem rád, že nás to nepoložilo, a zaslouženě jsme tady vyhráli. Takový ubojovaný zápas, to je pro nás jenom dobře.

Takže po inkasované brance nezavládla v týmu nějaká nervozita?
Ne, vůbec ne. Naopak bylo cítit, že všichni víme, že to bylo spíš takové smolné. Času na to dát gól, bylo ještě docela dost.

Dá se říci, že jste přijeli do Plzně s defenzivnější taktikou než praktikujete v jiných zápasech?
Plzeň je doma hodně aktivní, takže bylo třeba hrát zezadu. Myslím, že jen jeden obdržený gól ukazuje, že se nám to podařilo. Největší podíl na tom má Novas. Zavřel to, chytal výborně.

Odehrál jste stý zápas za Spartu, výhra asi těší o to víc...
Samozřejmě to potěší, ale výhra má pro mě mnohem větší cenu. Týmový úspěch je nad individuální zápisy.

O jeden takový se dnes postaral Jaroslav Hlinka, který vyrovnal klubový rekord v počtu kanadských bodů. Nehecoval vás třeba ze srandy, ať mu víc dáváte puk, aby mohl tu metu překonat?
Ne, ne. Nic neříkal, ani jsme se o tom nebavili. Abych řekl pravdu, já jsem na to úplně zapomněl. Asi si to Hlína nechává na doma. Doufám, že se mu to podaří už v neděli s Hradcem.

Play off je ještě daleko, přesto, dnešní zápas asi už měl takové parametry...
Je to tak. Zejména tady to bývá pravidlem. Na Spartu je tu většinou plný dům a diváci hodně ženou domácí dopředu. Je to hodně silové, vyhecované a soupeř vám nedá metr ledu zadarmo. Jsme rádi, že vezeme do Prahy tři body.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky