3. 10. 2012 HC Sparta

AKTUALIZOVÁNO: Sparta mění trenéra. Novým koučem je Václav Sýkora

Změna na trenérském postu ve Spartě! Kouč Václav Sýkora přebírá počínaje dnešním dopoledním tréninkem mužstvo Sparty. Richard Žemlička u týmu končí, nový trenér si za asistenta zvolil Jana Votrubu, s nímž již v minulosti spolupracoval. „Není to změna, která má být jen okamžitým impulsem pro tým, ale změna, která má potenciál vrátit nás na správnou cestu,“ říká k tomu Petr Bříza, předseda představenstva klubu.

Sparta vstoupila do nového extraligového ročníku špatně, po dvou vítězných utkáních přišla série šesti porážek a tým padl na dno tabulky. Vyústěním této situace je příchod nového trenéra, kterým je Václav Sýkora. „Management Sparty s panem Sýkorou už dříve několikrát jednal o dlouhodobější spolupráci, ale nikdy to neskončilo dohodou, protože byl vázán v jiném angažmá,“ dodává Bříza.

Sýkora patří mezi českými trenéry k nejzkušenějším a má za sebou i úspěšná angažmá v zahraničí. „Velmi si vážíme toho, že jsme se dohodli s takovým odborníkem, jakým pan Sýkora je. Má velké renomé u nás i v zahraničí, permanentně se o něj zajímají kluby z Ruska a jiných zemí,“ upozorňuje Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

Václav Sýkora

Podmínky a detaily nové spolupráce zatím Sparta zveřejňovat nebude, neboť jednání budou probíhat ještě v příštích dnech. „Rámec spolupráce jsme řešili ještě v úterý pozdě do noci a ve středu dopoledne, momentálně máme více variant, které budou projednány představenstvem a akcionáři,“ říká Bříza. A co bude s koučem Žemličkou? „V první řadě je třeba mu poděkovat. Víme, že dělal maximum pro to, aby se týmu dařilo. V posledních dnech jsme na něm všichni viděli, jak moc ho trápí, do jaké situace se tým dostal, a jak ho ta situace ničí.“

Profil trenéra Václava Sýkory

Nástup nového kouče není jedinou změnou v plánu managementu Sparty. Spolu s novými trenéry probíhají jednání o možném posílení kádru či hráčských výměnách. „Vytvořili jsme hráčům ty nejlepší podmínky, snažili jsme se tým po minulé sezoně udržet pohromadě, hráče, kteří odešli, adekvátně nahradit a kádr doplnit. Celý tým nehraje na svůj potenciál, což budeme v následujících týdnech dále řešit,“ říká Martinec.

Nový kouč Václav Sýkora, dvojnásobný mistr extraligy se Spartou a Pardubicemi, si za svého asistenta vybral Jana Votrubu, s nímž již v minulosti spolupracoval a který byl dosavadním Žemličkovým parťákem. „Tým potřebuje impuls, ale zároveň je potřeba hledět dále než jen na následující zápasy,“ říká Sýkora. „Sledoval jsem celou extraligu a chodil často i na zápasy Sparty, takže mám určitou představu, na čem pracovat. Momentálně je mužstvo, jak se říká, pod dekou a tlačí ho hlavně obranná činnost. Samozřejmě i v jiných ohledech se hra může zlepšit, ale tohle je zatím největší problém, na který se budeme chtít zaměřit.“

Foto: isport.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Na koho narazí junioři v semifinále play off?

SPA - LIB 6:2 - Junioři jsou v semifinále!

Sledge Sparta zakončila sezonu čtvrtým místem

Broš, Krupp a Nedvěd zhodnotili sezonu