17. 9. 2005 Lucie Vítková

Ach ty naše chyby, zoufá Petr Ton

Mohl rozhodnout již v základní hrací době, na hokejce měl dvě vyložené šance, ale neuspěl. Forvard Petr Ton má smůlu, přesto byl u tří branek Sparty. V roli asistenta stál u všech důležitých zásahů utkání ve Vsetíně a lví měrou se podílel na obratu.
Potřetí v řadě jste měli pomalejší začátek, čím to?
Nemyslím si, že by jsme měli vlažnější úvody, i když to tak možná vypadá. Problém je v tom, že v první třetině děláme obrovské chyby, které soupeř trestá. Individuální chyby nás hodně srážejí. Určitě je špatné, že ve čtyřech kolech jsme třikrát prohrávali o dvě branky. Na druhou stranu jsme dvakrát dokázali utkání otočit. Musíme si na to dávat pozor, štěstí nebudeme mít stále.

Ve druhé třetině jste měl na hokejce dvě veliké příležitosti, co chybělo k zakončení?
Vždycky je v brance ještě gólman, který mi příležitosti chytí. Musím v klíčových momentech zlepšit koncovku. Když jsme jel sám na branku, tak jsem byl tísněn obráncem a ideálně jsem střelu nezvedl. Kdo kouká na hokej, pohybuje se v jeho prostředí, tak ví, že led je špatný. Kotouč mě neposlouchá, kolikrát mi nešikovně uskočí a nemám štěstí. Naopak Honza Marek trefil branku ze vzduchu, je dobře, že to do klece padá alespoň jemu. Nemusíme proměňovat všechny vyložené šance, které máme. Stačí, když budeme chodit více do branky, budeme důraznější a spadnou nám tam i jiné góly.

Jaká byla nálada v kabině po dvou třetinách, zdálo se, že utkání je ztracené…
Nebyli jsme skleslí, všichni jsme byli namotivovaní, dobře naladěni a věřili jsme si. Všichni víme, že máme silné mužstvo a že takové zápasy dokážeme zvrátit. Chtěli jsme dát jednu rychlou branku, dostat se do utkání. Vsetín nemá natolik zkušený tým, aby zvládl závěr takového utkání. Vyšlo to, co jsme si řekli.

Nakonec jste byl u tří důležitých branek, takže z vaší strany dneska spokojenost?
Člověk nemůže hodnotit sám sebe, na to je dost času třeba po sezóně. Určitě ale spokojený jsem. Když je zraněný Martin Chabada do dvojice s Ondrou Kratěnou, tak leží tíha branek na mě s Honzou Markem. Daří se nám v úvodu soutěže, branky dáváme v každém utkání, snad to bude pokračovat také nadále.

Pamatujete si ve své kariéře podobný zápas, kdy jste prohrávali již o tři branky a přesto dokázali zvítězit?
Moje kariéra již nějaký ten pátek běží, takže určitě podobný zápas pamatuji. Nyní si rychle nevzpomenu na konkrétní utkání, ale mohu říci, že tyto zápasy zvedají sebevědomí celého mužstva.