1. 5. 2014 HC Sparta

Aktuální informace o sparťanském kádru

Tentokrát žádné výrazné zemětřesení. Zatímco před uplynulou sezonou došlo v kádru Sparty k řadě změn, v aktuálně startujícím přestupovém období se zatím žádný čirý ruch neočekává. Sportovní manažer Patrik Martinec a trenéři Josef Jandač a Zdeňkem Motákem prodloužili i se zbytkem realizačního týmu smlouvy na další sezonu již před startem play off. Stejně tak někteří hráči. Jiným pro změnu 30. dubna platné kontrakty skončily. Podívejte se, jaká je aktuální situace v kádru bronzových medailistů.

Kromě kompletního trenérského štábu nové kontrakty podepsali brankář Filip Novotný, obránce Karel Pilař a útočníci Daniel Přibyl s Miroslavem Formanem. Pozitivní zprávou pro fanoušky je i pokračování kapitána Tomáše Rolinka, na jehož angažmá pro příští ročník uplatnil klub opci. To samé platí i u reprezentanta do dvaceti let Martina Procházky a mladého obránce Adama Poláška. „Nově příchozím je Dominik Volek, který je naším odchovancem ročník 1994 a vrací se ze zámoří,“ říká sportovní manažer Patrik Martinec. Dalším hráčem, jenž bude bojovat o místo v sestavě, je David Dvořáček (ročník 1992). Do přípravy s A-týmem se zapojí i stříbrní reprezentanti do osmnácti let Ondřej Mikliš (1996), Jiří Černoch (1996) a Filip Chlapík (1997).

Do tohoto výčtu měl patřit i talentovaný útočník Dominik Simon, který v něm však chybí. „Dominik už chtěl ze Sparty odejít před uplynulou sezonou do juniorské soutěže v zámoří, i když měl u nás platnou smlouvu, což musela nakonec řešit i arbitráž IIHF. I vzhledem k novému pravidlu o nasazování mladých hráčů jsme jej neuvolnili,“ vysvětluje Patrik Martinec, sportovní manažer holešovického klubu. „Již od října klub nabízí Dominikovi smlouvu. Ten ale kontrakt podepsat nechce z důvodu jeho rozdílných představ o vytíženosti v mužstvu, přestože v extralize patřil k nejvytěžovanějším juniorům. Dominik není spokojen se svou rolí v týmu. Proběhla řada schůzek, kterých se s hráčem zúčastnili i trenér, sportovní manažer a členové vedení klubu. Máme eminentní zájem, aby u nás zůstal, protože je to náš odchovanec a vidíme v něm budoucnost a perspektivu našeho klubu, ale žádnému hráči nikdy nebudeme písemně garantovat jisté místo v prvních dvou útocích. Vždy záleží na výkonnosti a momentální formě.“

Vedle seznamu hráčů, kteří prodloužili nebo mají platné dlouhodobé kontrakty, je zde i přehled hráčů, jimž smlouva se Spartou poslední dubnový den skončila. Tito hráči se dají rozdělit do tří skupin. „Tou první je trojice Tomáš Pöpperle, Jakub Krejčík a Tomáš Rachůnek, kteří u nás působili na hostování jakožto hráči smluvně vázaní v týmu Lva. V rámci Sportovního holdingu Praha si této spolupráce velmi vážíme a myslím si, že všichni tři jmenovaní pro nás byli v sezoně velkým přínosem,“ říká Martinec.

Druhou skupinou jsou hráči, kterým nebyl nabídnut nový návrh spolupráce, což jsou útočníci Ivan Rachůnek a Tomáš Divíšek. „Oběma děkujeme za služby, které odvedli pro Spartu. Ivan Rachůnek tady odehrál tři sezony a byl pevnou součástí mužstva,“ dodává Martinec.

Třetí skupinou jsou pak hráči, kterým ve Spartě skončila smlouva. Jsou jimi obránce Radek Philipp a útočníci David Kočí, Jaroslav Hlinka, Dominik Pacovský a Petr Ton. „O jejich případné další spolupráci se rozhodne v nejbližší době. Stejně tak zatím nemůžeme oznámit jméno žádné z dalších posil, protože jednání ještě nejsou definitivně ukončena. Jakmile tomu tak bude, okamžitě budeme naše fanoušky informovat,“ uzavírá Patrik Martinec. Letní příprava mužstva začne 12. května.

Kompletní seznam hráčů, kteří jsou smluvně vázaní ve Spartě:

Brankář - Filip Novotný.
Obránci - Marek Hrbas, Karel Kubát, Ondřej Mikliš, Karel Pilař, Jak Piskáček, Adam Polášek, Vladimír Sičák, Jan Švrček.
Útočníci - Zdeněk Bahenský, Jan Buchtele, Jiří Černoch, David Dvořáček, Miroslav Forman, Adam Chlapík, Filip Chlapík, Lukáš Klimek, Petr Kumstát, Lukáš Pech, Martin Procházka, Daniel Přibyl, Tomáš Rolinek, Dominik Volek.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Podepsáno. Hokejová farma Sparty je v Kadani

Zpátky na led! Kompletní tým zahájil přípravu

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině