30. 8. 2016 HC Sparta

Aktuální informace ze sparťanského kádru

V nadcházejících týdnech se Sparta bude muset obejít bez kapitána Jaroslava Hlinky a také jeho ofenzivního parťáka Martina Procházky. Oba se totiž přesouvají kvůli zraněním na marodku. Naopak k mužstvu se připojil útočník Dominik Volek, který nastoupí již v úterním přípravném utkání proti Slavii Praha. V tomto duelu by měl hájit sparťanskou branku gólman Jakub Škarek, jenž má dohodnuty střídavé starty z prvoligové Jihlavy.

„Jarda Hlinka v tomto týdnu podstoupí lehčí operační zákrok v dolní polovině těla. Není to nic vážného, ale doba rekonvalescence bude mezi dvěma až pěti týdny, kdy nám bude chybět,“ říká Jiří Kalous, kouč a sportovní manažer klubu. Otazník týkající se trvání absence zatím visí u dalšího útočníka Martina Procházky. „U něj čekáme na výsledky podrobných vyšetření, ale také to asi bude trvat několik týdnů, než bude v plné síle zpátky,“ dodává Kalous.

Ofenzivní řady sparťanské sestavy naopak doplňuje Dominik Volek, kterému po minulé sezoně skončila smlouva, a rozhodl se zkusit štěstí v Mladé Boleslavi. Tam se však syn bývalého reprezentanta nedohodl na pokračování a nyní je zpět ve Spartě. „Samozřejmě i nadále sledujeme trh a případné další posílení v útoku nevylučuji. Tým, který máme, je ovšem stabilizovaný a půjdeme s ním do startu extraligové sezony,“ uzavírá Kalous.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tradiční rival je zpět, Sparta hostí Kladno!

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!

Dočekal se vrací zpátky do Brna

Jurčina pokračuje ve Spartě, Ďaloga odchází