19. 1. 2012 Tereza Velikovská

Američané ve Spartě o vzdávání holdu

Páteční střetnutí s Kladnem a nedělní zápas proti Liberci Sparta zasvětila již třetímu ročníku akce "Sparta vzdává hold". O tom, jak podobné akce fungují v zámoří, hovořili Alex Foster a Troy Milam.

Podle obou amerických hokejistů bojujících letos ve sparťanském dresu jsou podobné akce výbornou formou poděkování, které se v USA pořádají poměrně často.

TROY a ALEX
Troy MilamAlex Foster

"Myslím, že v USA pořádá každý tým obdobné akce – ať už pro policisty, hasiče nebo i vojáky. Podle mě je to výborný nápad. Je potřeba využít takové příležitosti a upozornit veřejnost na náročnou práci těchto lidí," chválí akci obránce Troy Milam.

"V USA bylo hlavně po 11. září důležité poděkovat všem za jejich obětavost. Ale myslím si, že policisté a hasiči mají tvrdou práci všude na světě. Proto jsme rádi, že se něco takového pořádá i tady," těší ho.

Podobný názor má i druhý Američan v týmu Alex Foster. "Myslím, že je hezké poděkovat tímto způsobem hasičům a policistům. Děláme to dokonce dvakrát, a to při utkání proti Kladnu a proti Liberci. Volné vstupenky na zápas jsou vhodnou možností, jak vyjádřit vděčnost. Do haly pak přijdou i lidé, kteří by jinak na zápas asi nepřišli. Budou to každopádně dva skvělé zápasy,“ těší se.

Více informací o akci naleznete ZDE.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Šéftrenér Stránský: Hokej je u nás téma č. 1

Příprava: derby, tým z KHL i turnaj v Německu

Den otevřených dveří pro budoucí sparťany

Sparťanská pětka: Druhý běh pro dobrou věc