17. 11. 2009 Lucie Strouhová

Analýza: Jakub Koreis

Ačkoliv je mu pětadvacet let, platí za mladou a nadějnou krev Sparty. Útočník Jakub Koreis ale na svoji první branku v sezóně nadále čeká a ačkoliv v posledních utkáních nastupoval v první formaci, v předehrávce s Plzní se trápil.

S Kratěnou a Brošem by v první úderné formaci chtěl hrát každý. Po zranění Martina Látala karta padla na Jakuba Koreise, který však mezi nerozlučná dvojčata nezapadl. Měl problém s kombinační hrou, nepřihrál a puk mu často utíkal od hokejky.

Má pověst bourače a silového hráče před brankou, tam by měl najít své uplatnění. Zatímco u hrazení je silný, dokáže získat puk či přišpendlit soupeře na mantinel, před brankou se ke slovu příliš nedostane. V utkání s Plzní měl možnost dorážek pouze jedinkrát, což je na křídlo první pětky velice málo.

Tristní byl rovněž pohled do statistik přihrávek. Pouze tři přesné, pět nepovedených. Dostal-li se Koreis k puku, volil americký způsob hry, tedy okamžitě nahodit puk do útočné třetiny. Sparta jej v tu chvíli většinou ztratila. Další slabinou bylo zpracování puku. Kratěna i Broš několikrát hledali Koreise dobře postaveného, ten mohl jít do přečíslení, ale puk nikdy nezpracoval.

Nechodil na přesilové hry, občas se chvíli objevil v oslabení. V utkání s mateřskou Plzní se od třetí třetiny propadl až do třetí formace, hrál minimálně. Zřejmě oprávněně, zápas mu nevyšel. Do prodloužení naskočil pouze jedenkrát.

Výsledná známka: 4

Momenty Jakuba Koreise v utkání:

5:15 – Po akci Výborného se natlačil před branku a snažil se o dorážky. Ani natřikrát nedokázal puk protlačit do plzeňské klece.

26:14 – Kratěna dvakrát vybídl Koreise jít do přečíslení, ani jednou na modré čáře puk nezpracoval. Vzápětí uzmul touš za brankou, vyjel před gólmana, jenž si s jeho střelou poradil.

40:00 – Koreis se propadl do třetí formace k Langhammerovi a Hromasovi.

48:22 – Robustní útočník netrefil soupeře a jeho hit u hrazení odnesl čárový rozhodčí.

50:02 – V oslabení mohl jít s Tonem do přečíslení dva na jednoho, s přihrávkou Tona si však neporadil.

Podrobná čísla Jakuba Koreise

Nejdelší pobyt na ledě: 1:24
Nejkratší pobyt na ledě: 0:16

Jan Chábera pod drobnohledem v utkání s Českými Budějovicemi

Netradičně v utkání s Jihočechy se pokusíme podívat přísným okem na výkon Jana Chábery, rodáka z Českých Budějovic. Spočítáme vyražené či naopak ukryté puky ve výstroji, vyložené šance soupeře, které brankářská jednička Pražanů uhasí či rozehrávky, kterými bekům usnadní práci. Povede se Cháberovi uspět proti celku, kde vyrůstal a se kterým se před rokem nerozešel v dobrém?