17. 10. 2009 Lucie Strouhová

Analýza: Jakub Langhammer

Bojovník, který v Holešovicích vyrůstá ve velkého hráče. Centr Jakub Langhammer se nebojí jít před branku ani pořádně vystřelit. Zvládá ofensivu i defensivu a patří k opomíjeným oporám Hynkova souboru.

Pětadvacetiletý hokejista je v Holešovicích ve stínu velkých hvězd, přesto odvádí parádní práci. Ve třetí formaci s Ručinským a Látalem dokáže rozhodnout zápas, vyhrát důležité vhazování i zaskočit směrem dozadu.

V duelu s Kometou Brno se často hrálo při nerovnovážném počtu hráčů na ledě, čas strávený na ledě tak vytáhlému forvardovi klesal. Nepatří do přesilovkového komanda, ani k předním hráčům do oslabení. Přesto za necelých patnáct minut na ledě dokázal vstřelit dvě branky a zařadit se mezi přední hvězdy utkání.

U mantinelu neuhne ze souboje. Tlačí se před branku, kde číhá na dorážky. Nebojí se rány ani sekery, hra v brankovišti mu sedí. Umí ale rovněž znenadání vystřelit a nachytat brankáře na lelkách, nejraději u vzdálenější tyče. Jindy zas přesně nahraje na hůl, ideální prototyp všestranného hokejisty!

Trenéři jej mohou využít i na oslabení, při inkasované brance jej mezi mantinely najdete jen zřídka. Při vzruchu před domácím gólmanem vjede do šarvátky bránit maskovaného muže, přesto je zřejmě nejméně oslavovaným střelcem pod střechou TESLA Arény.

Výsledná známka: 1

Momenty Jakuba Langhammera v utkání:

6:06 – V závěru přesilové hry se na ledě objevuje Langhammer a Sparta se ujímá vedení.

10:34 – V druhé polovině početní výhody znovu dostává příležitost Langhammer a v pádu z dorážky navyšuje pro domácí stav.

16:17 – Langhammer je u mantinelu faulován, rozhodčí však rozpažil. Langhammer se okamžitě zvedl a upaloval před branku, kde opakovaně mohl uspět z dorážek.

21:17 – Při vstřelené brance je Langhammer znovu na ledě!

31:18 – Po střele Ručinského se před brankou Hoviho strhla šarvátka. Langhammer se zapojil mezi prvními.

37:46 – Sparťanský útočník mohl jít sám na branku, tísněn bekem ale zvolil pohlednou otočku a pokus bekhendem na vyrážečku Hoviho.

43:07 – Sám před brankářem Komety zamíchal pukem a puk poslal ideálně k tyčce. Zaznamenal tak druhou branku v utkání!

Podrobná čísla Jakuba Langhammera

Nejdelší pobyt na ledě: 1:13
Nejkratší pobyt na ledě: 0:11

Michal Broš pod drobnohledem v utkání se Slavií

Centr první formace prožívá útlum. Po zranění parťáka Kratěny se nemůže dostat do pohody a mezi mantinely se malinko trápí. Na čtvrtou branku v sezóně čeká už sedm utkání v řadě, přesto mu nelze vyčítat bojovnost či snaha. V derby se chce vytáhnout úplně každý, proto se podrobněji zaměříme právě na šikovného útočníka!!