1. 10. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Jan Hlaváč

Útočník s puncem střelce Jan Hlaváč je ve svém mateřském celku na krátkodobou výpomoc, avšak zatím střelecky podobně jako jeho zkušení kolegové mlčí. A Sparta se trápí, především v koncovce. Probuzení nepřišlo ani do té doby skomírající Kometě, která v Holešovicích urvala dva body!

Zatímco okolo Vánoc a po Novém roce hlásají české noviny, že ve švédské Elisterien řádí střelec Hlaváč a společně s Hlinkou táhnou klub Linköping, ve Spartě zatím nezáří. Ačkoliv se Hlaváčovi snaha a chuť nedají upřít, forma je stále v nedohlednu.

Proti Kometě naskočil Hlaváč s Výborným a Smoleňákem, šanci si vytvořili hned v prvním střídání. Ani následující minuty se zejména snaha a zarputilost nedala Hlaváčovi vytknout, ale na hokejce chybí klid a v potřebnou chvíli i sebevědomí. Snaží se prokletí zlomit sám sebou, chvílemi se rval u mantinelu dlouhé chvíle proti přesile, aniž by hledal lépe postaveného spoluhráče.

Přihrávky nekazil, dostával se do šancí. Několikrát zkoušel vzít zodpovědnost na sebe a utrhnout se, pozorný Hovi ale nepolevil. Chyběla myšlenka, nápad, moment překvapení. A možná také více uvolněnosti.

Hlaváč chodil i na přesilové hry, na tu nejpodstatnější proti třem hráčům Komety se ale nedostal. Nejvíce zmar rozeného střelce dokumentuje statistika střel, hned devětkrát zkoušel překonat Hoviho, další dva pokusy mířily mimo tyče. V zápase s Kometou byl v této statistice nejpilnější.

Výsledná známka: 3

Momenty Jana Hlaváče v utkání:


1:11 – První střídání Hlaváče a hned příležitost, do které při přečíslení dva na jednoho vybídl Výborného. Jeho zakončení však bylo slabé.

10:44 - Kometa pár vteřin po vedoucí brance Sparty vyrovnala, Hlaváč byl na ledě.

16:23 – Křižně celým pásmem našel Hlaváč ideálně O´Briena, jež ještě prodloužil cestu touše na Hanzlíka. Posledně jmenovaný trefil jen tyč Hoviho svatyně.

24:37 – Z levého Kruhu švihem trefil Hlaváč jen náruč připraveného gólmana Komety…

25:10 - … v témže střídání pálil ještě z otočky mezi kruhy, bekhendový pokus ale neměl nárok na úspěch.

36:12 – Sparta vstřelila branku, když Hlaváč přihrál O’Brienovi, kterého střelu do sítě ztečoval Smoleňák.

38:00 – Sparta šla do tlaku, který podpořil i Hlaváč. Jeho pokus Hovi neudržel, na dorážku z domácích ale nikdo nebyl připravený.

42:34 – V početní výhodě si Hlaváč vybrusil zpoza branky, střelou z mezikruží vystrašil Hoviho u levé tyče.

46:18 – Bek Houdek ostře posadil Hlaváče ve středním pásmu čistým hitem k ledu.

62:23 – V prodloužení mohl Hlaváč rozhodnout, když se prohnal po levém křídle až k brance hostí, puk namířil jen do ramene jejího strážce.

Podrobná čísla Jan Hlaváč


Jan Hlaváč - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: 0
Buly (vyhraná/celkem): 0/0
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 9
Střely mimo: 2
Hity: 1
Povedené přihrávky: 25
Pokažené přihrávky: 6
Čas strávený na ledě: 16:33
Čas v přesilovce: 3:23
Čas v oslabení: 0:00
Nejdelší pobyt na ledě: 1:12
Nejkratší pobyt na ledě: 0:11
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál