9. 1. 2011 Lucie Strouhová

Analýza: Lukáš Luňák

Jedno z pozitiv letošní sezóny se skrývá v mladém talentovaném útočníkovi. Lukáš Luňák se objevil na Spartě v průběhu právě probíhajícího ročníku a nadprůměrnými výkony dává o sobě výrazně znát. Mezi mantinely je k nepřehlédnutí.

Subtilní mladíček se velice rychle zařadil do sestavy Sparty. V nedělním střetnutí s Karlovými Vary se dokonce posunul do druhé lajny k Brošovi a Tonovi a znovu byl velice nepříjemný. Nabruslil mnoho kilometrů, byl k nezadržení, nebojácně chodil do soubojů a vytvářel šance sobě i svým kolegům v útoku.

To vše v jednadvaceti letech. Zdravá drzost mu neschází, nic jej nerozhází. Narozdíl od svých vrstevníků navíc dokáže sbírat body, to se mu podařilo i proti Energii. Nejprve byl nevybíravě sražen více než stokilovým Dobroněm, jenže Luňák se okamžitě vrátil na nohy, oklepal se a pelášil se pomstít. Dobroňovi ve středním pásmu vypíchl puk přesně pro Broše, který se prokličkoval a zakončil přesně. Asistence a velká zásluha pro Luňáka.

Jeho snahu dokáží náležitě ocenit i trenéři. Luňák pravidelně nastupoval v přesilových hrách, šanci dostal i v nastaveném čase. Jen hru v oslabení neokusil, ale pokud i nadále vydrží v nastoleném trendu, brzy se stane nedílnou součástí A mužstva.

Výsledná známka: 1

Momenty Lukáše Luňáka v utkání:

1:05 – Brilatní první střídání Luňáka a hned u tří šancí Sparty. V té první přiťukl touš Tonovi, který po křídle uháněl sám na Mensatora.

1:13 – Luňák se dostal k odraženému puku u mantinelu a přesným pasem našel mezi kruhy Broše, ten trefil jen karlovarského gólmana.

1:37 – Role se prohodily. Tentokrát po přihrávce Broše z mezikruží pálil bez přípravy Luňák, Mensator našel puk v lapačce.

14:09 – Luňák vypíchl ve středním pásmu puk Dobroňovi přímo na hůl Broše, který se prokličkoval až do gólového zakončení. Touš poslal mezi betony Mensatora.

24:27 – Luňák opět hledá své místo před brankou Varů, znovu jej našel Broš a Luňák střelou z jedničky vystrašil Mensatora podruhé.

48:46 – Nebojácně se Luňák proháčkoval mezi třemi bránícími hráči až před karlovarského brankáře, zblízka ale nedokázal touš přesně nasměrovat pod ruku maskovaného muže.

Podrobná čísla Lukáše Luňáka


Lukáš Luňák - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 1
Body: 1
+/-: 1
Buly (vyhraná / celkem): 0/0
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 3
Střely mimo: 2
Hity: 2
Povedené přihrávky: 12
Pokažené přihrávky: 7
Čas strávený na ledě: 14:16
Čas v přesilovce 5 na 4: 2:21
Čas v oslabení: 0:00
Čas při hře 4 na 4: 0:40
Nejdelší pobyt na ledě: 0:58
Nejkratší pobyt na ledě: 0:24
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los CHL: známí soupeři i atraktivní destinace

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Permanentky na novou sezonu v prodeji!