11. 1. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Martin Látal

Již druhou sezónu bojuje o své místo v sestavě Pražanů mladý křídelník Martin Látal. V utkání s Plzní prokázal, že patří mezi naděje Holešovických, když se opakovaně hlásil o slovo a po parádní akci pomohl mužstvu asistencí.

Již v loňském roce dokazoval Látal, že může vyrůstat ve velkoklubu. Ve své první úplné sezóně mezi seniory zvládl nasbírat deset bodů a šanci prokázat své kvality musí potvrdit rovněž letos. Ačkoliv doposud je pro subtilnějšího útočníka sezóna bodově chudší, stále platí za horkého adepta na světlejší budoucnost Holešovických.

V utkání s Plzní nastoupil tradičně s Martinem Ručinským a Jakubem Langhammerem ve třetí formaci Sparty a se svými kolegy si vedl znamenitě. Hýřil aktivitou, neustále obstarával rozruch v útočném pásmu domácích. Mínusem jsou pro Látala jeho parametry a osobní souboje, z nich u hrazení vychází jako poražený.

Látal se však nebojí jít před branku, je bruslivý, umí dát přihrávku. To potvrdil rovněž u druhé branky Pražanů v sedmnácté minutě, kdy parádně přihrávkou z první našel zkušeného Ručinského, jenž puk uklidil za Pöpperleho. Dvakrát se na Látalovi a jeho hbitosti soupeř vyfauloval a Spartě se tak naskytla možnost přesilové hry.

Do početní výhody pak Látal sám několikrát naskočil. Přestože se v nich nedostal do vyložené šance, společně se spoluhráči svírali Západočechy v obranné třetině. Jeho místo bylo u mantinelu, často sjížděl před gólmana. Naopak do oslabení Látal nezasáhnul. Když ve třetí třetině stáhli trenéři hru na tři pětky a soustředili se na obranu, Látal už seděl mezi náhradníky. Jeho úkoly jsou zkrátka jiné. Zasáhl až do prodloužení po dlouhých minutách strávených na lavici.

Výsledná známka: 2


Momenty Martina Látala v utkání:


13:44 – Langhammer švihem zkoušel pálit z kruhu, Látal před brankou clonil Pöpperlemu a pokoušel se o teč.

25:36 – Látal našlápl, vřítil se do třetiny, kde za sebou nechal puk pro Hanzlíka. Jeho jedovku ukryl plzeňský brankář ve výstroji.

16:01 – Faul na Látala! Černošek objížděl branku a snažil se zakončit, když byl před brankou nedovoleně skolen Látal číhající na dorážky.

16:47 – Sparta jde do vedení. Po akci Netíka poslal Látal z první přesný pas pro Ručinského, který už věděl, co s kotoučem.

13:44 – Langhammer švihem zkoušel pálit z kruhu, Látal před brankou clonil Pöpperlemu a pokoušel se o teč.

21:54 – Faul na Látala číslo dvě!

22:40 – V přesilové hře střílel Langhammer, Látal se před brankou jemnou tečí snažil Pöpperlemu ztížit situaci.

33:14 – Látal nabral rychlost už ve vlastní třetině, projel neohroženě až do útočného pásma, bekhendový pokus postrádal přesnost i razanci.

Podrobná čísla Martina Látala


Martin Látal - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 1
Body: 1
+/-: 0
Buly (vyhraná/celkem): 0/0
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 1
Střely mimo: 0
Hity: 0
Povedené přihrávky: 6
Pokažené přihrávky: 1
Čas strávený na ledě: 9:59
Čas v přesilovce: 2:50
Čas při hře 4 na 4: 1:33
Nejdelší pobyt na ledě: 0:57
Nejkratší pobyt na ledě: 0:08

Radek Philipp pod drobnohledem v utkání s Vítkovicemi

Nová akvizice Sparty má „svým“ Vítkovicím co vracet. S mateřským klubem se nerozešel zrovna v dobrém a nyní má možnost ukázat Ostravanům, o co přišli. Spolehlivého zadáka Philippa budeme podrobněji sledovat již tento pátek!

×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů

TRI - SPA 4:2 - Sparťané v Třinci nebodovali

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?