4. 2. 2011 Lucie Strouhová

Analýza: Michael Zacpálek

Sparta v minulých dnech proklanovala snahu vybudovat nové mužstvo, ve kterém dostanou příležitost především mladí hokejisté. Právě v dobíhajícím ročníku se musí jinoši otrkat, shodit nervozitu a nabrat první zkušenosti. Mezi ně patří i zadák Michael Zacpálek, který se připojil zpět k A-mužstvu po měsíci.

Zacpálek nastupoval na podzim ve sparťanském dresu pravidelně. Připsal si sedmnáct startů a jednou asistoval. Na začátku prosince však ze sestavy zmizel a vrátil se až nyní. Trenéři Hořava s Rulíkem jeho služby využili již ve Zlíně, chvíli si zahrál rovněž proti Litvínovu.

Měl se ve třetí obranné dvojici střídat s dalším juniorem Kolářem vedle zkušeného O´Briena, jenže v polovině zápasu stáhli trenéři Zacpálka ze hry. Utkání se mu příliš nevydařilo, naskočil pouze do šesti střídání. Nutno podotknout, že jej jako mlaďocha příliš nepodržel zkušený kolega a hned dvakrát Zacpálkovi zavařil. Jednou z toho byla inkasovaná branka ve 4. minutě hry.

Michael na podzim své kvality prokazoval a svou šanci ve zbytku sezony ještě dostane. Odchovanec Šumperka má před sebou velkou příležitost probojovat se do prvního mužstva Pražanů, talentu má dosti.

Výsledná známka: nehodnocen

Momenty Michaela Zacpálka v utkání:

3:51 – Zacpálek byl u první inkasované branky, když jej nechal ve štychu O´Brien a na mladého beka se valila lavina dva na jednoho v podání Hübla s Lukešem.

13:54 – Zahraniční bek ve službách Sparty Zacpálkovi opět zavařil, když nepřesnou přihrávkou nechal puk za sebou a Zacpálek měl co dělat s Hanzalem, který se jej zmocnil a zpoza branky dlouhou kličkou ohrožoval Pöpperleho.

31:02 – Nejprve se snažil ze střelecké příležitosti vytlačit Jenáčka, následně však v obraně chyběl a Vopat byl zcela sám před sparťanskou brankou. Pöpperle zachránil.

Podrobná čísla Michaela Zacpálka


Michael Zacpálek - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: -1
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 0
Střely mimo: 0
Hity: 1
Povedené přihrávky: 4
Pokažené přihrávky: 0
Úspěšná vyhození: 0
Neúspěšná vyhození: 0
Čas strávený na ledě: 3:26
Čas v přesilovce 5 na 4: 0:00
Čas v oslabení: 0:00
Nejdelší pobyt na ledě: 0:44
Nejkratší pobyt na ledě: 0:15
×
Odehrané 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

KLA - SPA 3:2 - Drama bez bodového zisku

Horák: Machy má teď víc gólů než já

Permanentky na novou sezonu v prodeji!