20. 3. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Ondřej Kratěna

Nastal nejdůležitější čas. Chvíle, na kterou se těší hokejisté i jejich fanoušci. V play off už není kam uhnout a spoléhá se na ty nejlepší. V dresu Sparty nemá s vyřazovací částí nikdo krásnější vzpomínky než Ondřej Kratěna, sedminásobný mistr extraligy!

Už potřinácté se bije ve vyřazovací části. Ondřej Kratěna patří k extraligovým rutinérům, nikdo ze současných aktivních hokejistů neprožil v závěru sezóny tolik radosti jako on. Olomoucký odchovanec se nejprve radoval v dresu Vsetína, čtyřikrát si potěžkal pohár v dresu Sparty. Nyní bojuje o další velké vítězství.

Více než kdy jindy na něj znovu spoléhá sparťanská družina, ačkoliv Kratěna v základní části nezářil jako v předchozích letech. Ve svých dvaatřiceti letech bude znovu klenotem Holešovických a na rozhodující část sezóny se dobře připravil.

V první formaci s Brošem a Hromasem mlčeli jen v prvním duelu čtvrtfinále, od druhého klání už o sobě znovu výrazně dávají znát. Ačkoliv střelecky zatím mlčí a prosadil se pouze centr Broš paradoxně až ve chvíli, kdy byl bez Kratěny, šance si dokáží vytvořit. Nedílnou součástí mužstva jsou pak v oslabení a přesilových hrách.

Ve třetím čtvrtfinále Kratěna zvládl odehrát pouze deset minut, než ze zápasu za rozhodnutého stavu odstoupil. Přesto byl u několika pohledných okamžiků a příznivcům Sparty tak znovu ze svého pohledu naservíroval tradičně kvalitní podívanou.

Výsledná známka: 2

Momenty Ondřeje Kratěny v utkání:


3:08 – Kratěna se na křídle uvolnil, vřítil se do pásma, ale jeho ránu z levého kruhu zlikvidoval bek Ostravanů, jenž se proti střele poroučel k zemi.

10:45 – Vhazování vyhrál Broš přesně na Kratěnu, jenž zkoušel překonat Štěpánka švihem. Puk se několik otřel o shluk těl před brankou, nakonec však skončil vedle vítkovické klece.

14:14 – V oslabení Kratěna dobře forčekoval, mužstvu pomohl i dvojím vyhozením v krátkém časovém úseku.

18:52 – V přesilové hře, která trvala čtyři minuty, rozehrával od mantinelu puky na volné spoluhráče. Nakonec zvolil střelu zápěstím z brankové čáry, na Štěpánka natlačeného u tyče však nevyzrál.

29:30 – Pohlednou akci Kratěna zahodil. Gulaši křižným pasem přesně viděl volného Kratěnu na vzdálenějším kruhu, ten však v ideální střelecké pozici nedokázal puk zkrotit.

32:42 – Sparta vstřelila třetí branku v početní výhodě, Kratěna byl na ledě.

35:10 – Za rozhodnutého stavu, kdy Sparta vedla o tři branky, Kratěna odstoupil z utkání a zamířil předčasně do kabiny.

Podrobná čísla Ondřeje Kratěny


Ondřej Kratěna - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: 0
Buly (vyhraná/celkem): 0/0
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 1
Střely mimo: 2
Hity: 1
Povedené přihrávky: 9
Pokažené přihrávky: 2
Čas strávený na ledě: 10:50
Čas v přesilovce: 2:44
Čas v oslabení: 1:27
Nejdelší pobyt na ledě: 1:00
Nejkratší pobyt na ledě: 0:18

Ve čtvrtém čtvrtfinále pod drobnohledem Michal Broš

Pokud hodnotíme výkony Kratěny, nelze opomenout také Michala Broše, jenž je rovněž nedílnou součástí první formace Pražanů. Zatímco Kratěna bodově v nadstavbové části stále mlčí, jeho neodlučitelný spoluhráč už střelecké prokletí zlomil a navázat na další body bude chtít už v neděli.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jurčina: Urputná bitva se spoustou emocí

TRI - SPA 5:4sn - Sparťané vybojovali bod

Rousek: Skvělá bojovnost vedla k úspěchu

LIT - SPA 3:5 - Výhru vystřelil kapitán Řepík