29. 10. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Petr Ton

Vždy platil za táhnoucí motor Sparty. Jeho góly klíčem k úspěchu pražského velkoklubu. Nyní ale kanonýr Petr Ton střelecky zaostává za uplynulými roky a jeho mužstvo prožívalo hrůzostrašný vstup do sezóny. Vše špatné však bývá k něčemu dobré a v Holešovicích se snad začíná blýskat na lepší časy.

Přesto má mužstvo nově trenéra Hořavy ještě k ideálu daleko. K lepším zítřkům udělalo jen první krůček. Po prvním vítězství na ledě soupeře přidalo po novými kouči také po dlouhém půstu tříbodovou výhru na domácí půdě.

Petr Ton naskočil na křídle Výborného formace společně s Kůrkou. Ačkoliv se první formaci nedá vytknout snaha a dřina, stále to není takříkajíc ono. Ton prožívá zřejmě nejčernější začátek sezóny v kariéře a na ledě mu chuť do hokeje zkrátka chybí.

Jindy je včas na pravém místě, umí přidat a najít si místo pro jedovatou střelu. Nyní ho však mezi mantinely snadno přehlédnete. K typickému úniku se nedostane, jeho pokusy končí v náruči připraveného gólmana a kazí přihrávky. Chybí mu forma a s ní i pohoda na hokejce.

Proti Plzni se snažil. Hrál přesilovky i oslabení, přihrávky ale kazil více než obvykle a strašákem pro Mazance mezi tyčemi nebyl. Se sedmi střelami však byl nejpilnějším obstřelovačem plzeňské svatyně, toužil prokletí sparťanského vstupu do sezóny zlomit. Vše bez úspěchu. Tonovi však mnohdy stačí jeden povedený zápas a postrach brankářů je zpět na scéně. Snad takový zápas přijde brzy, Sparta svého kanonýra potřebuje.

Výsledná známka: 3

Momenty Petra Tona v utkání:

3:47 – Ton dostal přihrávku ve středním pásmu, dokázal se prosmýknout obranou Plzně, nepovedenou přihrávkou však připravil o možnost sebe i spoluhráče.

11:28 – V přesilové hře zatáhl puk do pásma po křídle, následně se snažil najít skulinku mezi betony Mazance. Ten sklapl chrániče včas.

25:35 – Ton přes celou šířku kluziště vyslal do příležitosti Kůrku, ten se ale při zakončení ukvapil. Mazanec byl opět připravený.

32:20 – Při početní výhodě zasypali domácí branku Plzně sprškou střel, mezi nimiž nechyběl ani pokus Tona.

34:04 – Po šťastném odrazu ve středním pásmu se k puku dostal Ton, nikým neatakovaný vyrazil na bránu, ostrou ránu však znova ztlumil Mazanec.

38:05 – Další ostrý projektil z hole holešovického kanonýra, maskovaného Indiána v kleci trefil do masky.

49:54 – Neujala se ani štiplavá rána do ramene Mazance z hrotu kruhu.

Podrobná čísla Petra Tona


Petr Ton - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: 0
Buly (vyhraná / celkem): 1/2
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 7
Střely mimo: 0
Hity: 1
Povedené přihrávky: 23
Pokažené přihrávky: 12
Čas strávený na ledě: 18:40
Čas v přesilovce 5 na 4: 5:02
Čas v oslabení: 0:50
Nejdelší pobyt na ledě: 1:49
Nejkratší pobyt na ledě: 0:15
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily