17. 10. 2010 Adam Sušovský

Analýza: Yorick Treille

Další letní sparťanskou posilou je zkušený francouzský reprezentant Yorick Treille, který do holešovického klubu zamířil z kádru vicemistra loňského ročníku extraligy. Svůj návrat na led ostravské ČEZ arény si ale třicetiletý důrazný forward představoval určitě jinak.

Yorick Treille vstoupil do zápasu jako centr třetí formace s křídly Bartánusem a Pacovským. Postupem času se z pozice centra přesouval, hlavně při vhazování, které v zápase s Vítkovicemi nepatřilo k jeho nejsilnější stránce, na křídlo. V úvodu utkání se Yorick nemohl dostat do tempa a v prvních třech střídáních se na velkém ostravském ledě pouze hledal a jen s těží potkával s kotoučem.

Ve stejném duchu se jevil jeho výkon i ve druhé třetině, která díky častému vyuločování naprosto rozkouskovala střídání obou týmů. Odnesl to právě Treille, který se v úvodní desetiminutovce prostřední části dostal na led pouze v kratičkých intervalech, a to celkem třikrát.

Možná právě ušetřené síly hrály s přibývajícím časem prim v tom, že Treille stále častěji naskakoval do hry. A to jak v přesilovkách, tak v oslabeních. Soupeře aktivně napadal, dohrával souboje a rozdával tvrdé hity. Brankáře ale ohrozil jen dvakrát. Nejslibnější šance Treilleho přišla na začátu třetí třetiny. Jeho ránu z blízky ale srazila obětavá obrana domácích.

Momenty Yorricka Treilleho v utkání:

1:21 – Treille naskočil poprvé do zápasu. Po zakázaném uvolnění domácích prohrál vhazování a stejně jako v následujících třech střídáních se k puku vůbec nedostal.

16:44 – Reprezentant Francie naskakuje na 27 vteřin do oslabení. Spartě se podařilo dvakrát vyhodit a Treille proti nepřesným Vítkovicím nemusel řešit zapeklité situace.

33:15 – Yotick Treille v přesilové hře zavezl puk za modrou čárou a přízemní střelou vystrašil Málka. Ten betonem vyráží.

43:54 – Treille se na malou chvíli objevil tísněn před brankovištěm. Jeho nebezpečný pokus srazil padající obránce.