17. 10. 2010 Adam Sušovský

Analýza: Yorick Treille

Další letní sparťanskou posilou je zkušený francouzský reprezentant Yorick Treille, který do holešovického klubu zamířil z kádru vicemistra loňského ročníku extraligy. Svůj návrat na led ostravské ČEZ arény si ale třicetiletý důrazný forward představoval určitě jinak.

Yorick Treille vstoupil do zápasu jako centr třetí formace s křídly Bartánusem a Pacovským. Postupem času se z pozice centra přesouval, hlavně při vhazování, které v zápase s Vítkovicemi nepatřilo k jeho nejsilnější stránce, na křídlo. V úvodu utkání se Yorick nemohl dostat do tempa a v prvních třech střídáních se na velkém ostravském ledě pouze hledal a jen s těží potkával s kotoučem.

Ve stejném duchu se jevil jeho výkon i ve druhé třetině, která díky častému vyuločování naprosto rozkouskovala střídání obou týmů. Odnesl to právě Treille, který se v úvodní desetiminutovce prostřední části dostal na led pouze v kratičkých intervalech, a to celkem třikrát.

Možná právě ušetřené síly hrály s přibývajícím časem prim v tom, že Treille stále častěji naskakoval do hry. A to jak v přesilovkách, tak v oslabeních. Soupeře aktivně napadal, dohrával souboje a rozdával tvrdé hity. Brankáře ale ohrozil jen dvakrát. Nejslibnější šance Treilleho přišla na začátu třetí třetiny. Jeho ránu z blízky ale srazila obětavá obrana domácích.

Momenty Yorricka Treilleho v utkání:


1:21 – Treille naskočil poprvé do zápasu. Po zakázaném uvolnění domácích prohrál vhazování a stejně jako v následujících třech střídáních se k puku vůbec nedostal.

16:44 – Reprezentant Francie naskakuje na 27 vteřin do oslabení. Spartě se podařilo dvakrát vyhodit a Treille proti nepřesným Vítkovicím nemusel řešit zapeklité situace.

33:15 – Yotick Treille v přesilové hře zavezl puk za modrou čárou a přízemní střelou vystrašil Málka. Ten betonem vyráží.

43:54 – Treille se na malou chvíli objevil tísněn před brankovištěm. Jeho nebezpečný pokus srazil padající obránce.

Výsledná známka: 3

Podrobná čísla Yoricka Treilleho


Yorick Treille - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: 0
Buly (vyhraná / celkem): 0/6
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 2
Střely mimo: 2
Střely zblokované: 1
Hity: 6
Povedené přihrávky: 6
Pokažené přihrávky: 1
Čas strávený na ledě: 12:05
Čas v přesilovce 5 na 4: 1:49
Čas v přesilovce 5 na 3: 0:00
Čas v oslabení: 1:03
Nejdelší pobyt na ledě: 1:05
Nejkratší pobyt na ledě: 0:21
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!