19. 10. 2014 Tereza Velikovská, Jakub Vais

Asi nejlepší třetina v sezoně, těší Pecha

V sobotu 18. října měli Lukášové svátek a zdá se, že minimálně ty sparťanské to výborně nabudilo. O den později totiž Spartě k úspěšnému startu druhé čtvrtiny základní části na ledě Plzně pomohli hned třemi góly. LUKÁŠ PECH srovnal po deseti vteřinách druhé třetiny na 1:1 a LUKÁŠ CINGEL v závěru prostřední dvacetiminutovky přidal čtvrtý a pátý zásah do plzeňské branky.

Po první třetině přitom sparťané prohrávali 0:1 a nedařilo se jim Machovského překonat. "Neřekl bych ale, že v první třetině to nebylo ono. Pár závarů jsme tam měli, ale nic nám tam bohužel nespadlo. Plzeň dala gól v přesilovce, kdy dostal bek hodně prostoru a propálil to. My měli v první třetině taky několik šancí, ale nevyužili jsme je," popisoval Pech.

Lukáš Pech

Právě drobný útočník zavelel už po deseti sekundách druhé třetiny k obratu. "Bylo to náhodné, žádný nacvičený signál. Vyhrál jsem buly na Divochem (Tomášem Divíškem) a on vyrazil dopředu, tak jsem ho objel a viděl jsem, že to hrajou na Tomáše Rolinka, odrazilo se to od mantinelu. Já jsem jel tečovat, ale nějak to ke mně proskočilo a nakonec jsem jel sám," popsal svoji trefu na 1:1.

Nakonec ho napodobili ještě Daniel Přibyl, Adam Polášek a hned dvakrát Lukáš Cingel. "Do druhé třetiny jsme nastoupili perfektně a rychlým gólem jsme je zaskočili. Pak jsme využili dvě přesilovky, zatímco Plzeň žádné velké šance neměla, protože jsme ji nepustili," těší ho. "Druhá třetina se opravdu povedla, dali jsme hned pět gólů. Plzeň jsme zaskočili a poté už jsme si to akorát hlídali. Možná ještě v Brně jsme v téhle sezony odehráli podobně povedenou třetinu."

Po bezgólové třetí dvacetiminutovce, ve které si sparťané v klidu hlídali náskok, se tak mohli po výhře na ledě třineckých Ocelářů radovat i z dobytí plzeňského ledu. "Je to cenné vítězství. A to i kvůli tomu, že jsme hráli dobře do obrany jak v Třinci, tak v Plzni. Šlo o hodně důležité zápasy, máme šest bodů ze dvou utkání na venkovním ledě, což je super," pochvaluje si Pech.

Lukáš Cingel: Plzni došly síly, my hráli šedesát minut stejně

Pod tříbodovou výhru se výrazně podepsal také slovenský útočník LUKÁŠ CINGEL, který si připsal hned dvě trefy v závěru druhé třetiny. "Hráli jsme dobře do obrany a vepředu nám to tam naštěstí napadalo," pochvaloval si po zápase.

Lukáš Cingel

Ze druhého venkovního zápasu v řadě jste získali plný počet bodů. Jak se výhra v Plzni zrodila?
Na začátku na nás naběhli, ale řekl bych, že v průběhu zápasu jim došly síly. My hráli od první až do šedesáté minuty to samé. Těžili jsme z toho, že máme čtyři vyrovnané lajny a každá může rozhodnout.

Bylo pro vývoj zápasu klíčové, že se vám povedlo srovnat hned 10 vteřin po začátku druhé třetiny?
Bylo super, že se Lukáš Pech prosadil hned na začátku druhé třetiny. Bylo to 1:1, stáhli jsme jejich náskok a jim trošku došly síly. My jsme naopak hráli pořád stejně a otočili jsme to.

Ve třetí třetině už se zdálo, že si v poklidu hlídáte tři body a nikam se neženete...
Snažili jsme se to ubránit, když jdete do třetí třetiny a je to 5:2, tak už se nesnažíte dávat góly. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci, bylo tam hodně zblokovaných střel a dobře nám zachytal i brankář.

Další zápas vás po náročném týdnu čeká až v pátek, bude tedy čas na odpočinek?
Máme za sebou těžké zápasy a před sebou pár dní volna, tak musíme dobře zregenerovat. Trošku si od hokeje odpočineme a nabereme síly. Volno ale nemáme nijak dlouhé, od úterka budeme zase trénovat.