18. 4. 2010 Pavel Hrdina

Atmosféra je skvělá, shodují se reprezentanti na MS osmnáctek

Minsk - Zatímco většina sparťanských hokejistů má dávno po sezoně, tři starší dorostenci právě prožívají její vrchol.V běloruském Minsku právě probíhá mistrovství světa do 18 let a Sparta má na místě trio Filip Hanták, David Dvořáček a Dušan Žovinec.

Co se týče zázemí turnaje, sparťanští mladíci věděli, do čeho jdou. Už před dvěma měsíci tu odehráli přípravný turnaj proti nejlepším světovým týmům. "Byli jsme tu už v únoru a je to tady skvěle připravené. Atmosféra je úžasná. Je super, že lidi chodí, i když tu nehrají Bělorusové," shodují se Hanták s Žovincem na hodnocení zázemí a divácké kulisy.

Filip Hanták
Sparta spolu se Zlínem má v konečné nominaci nejvíce zástupců ze všech klubů, v týmu musí jít stranou všechna rivalita, včetně čerstvých vzpomínek na vyřazovací boje v české lize. "Jsem sice na pokoji s Davidem Dvořáčkem, ale že bychom se my sparťani bavili mezi sebou víc než s ostatními, to určitě ne. Jsme tady jedna velká parta," pochvaluje si obránce Žovinec.

Z holešovických hráčů se zatím nejvýrazněji prosazuje Filip Hanták. V zápase proti Lotyšům, kde si Češi zbytečně zahrávali s blamáží, zaznamenal pátou trefu, která se nakonec ukázala jako vítězná. "Bodově to zatím není nejlepší. Hraju ve čtvrté lajně, takže nemám moc útočných úkolů, spíš musím bránit. Proti Lotyšsku jsem ale dal vítězný gól, tak se snad chytnu a půjde to," doufá hráč s číslem 11 na dresu.

Čím se čeští reprezentanti zabývají, když zrovna nejsou na ledě? Moc toho není. "Ve volném čase chodíme na nákupy a hlavně odpočíváme. Na nic moc jiného tady ani není čas," krčí rameny sparťané. Trenéři jim navíc sebrali notebooky a mobily, aby se zbytečně nerozptylovali. "Za ten rok už jsme zvyklí. Možná je to dobře, že se soustředíme jenom na hokej," usmívá se Hanták.

Foto: Elena Rusko, IHFR