21. 10. 2015 Šárka Kulhánková

Barinka: Chceme být na nejvyšších příčkách

Sparta v předehrávce 19. kola proti Litvínovu dvakrát vedla, Verva ale pokaždé dokázala srovnat a nakonec si vynutila samostatné nájezdy, v nichž sparťané padli. Opakoval se tak stejný scénář jako v posledním vzájemném duelu. MICHAL BARINKA litoval ztraceného vítězství v poslední minutě. „Tohle se nám stávat nemůže," ví jedenatřicetiletý obránce.

Ztratili jste vítězství v poslední minutě. Takový zápas se asi nebude hodnotit snadno, je to tak?
Co k tomu říci... Bohužel je to velký problém. Naštěstí je stále teprve začátek sezony, takže doufám, že tento nedostatek brzy odstraníme a do budoucna se toho vyvarujeme, protože tohle se nám stávat nemůže. Není to poprvé a my pracujeme na tom, abychom se toho vyvarovali. V závěru sezony by nás to mohlo stát hodně draho.

Jak ovlivnilo hru to, že stojíte proti poslednímu mistrovi, kterému se zatím tolik nedaří?
Tohle jsme v hlavách neměli, tedy alespoň já ne. Chtěli jsme ten zápas vyhrát a odejít se třemi body, ale bohužel se nám to nepovedlo.

Odehrával se stejný scénář jako v předchozím vzájemném duelu, vedli jste, ale Litvínov si vynutil nastavení základní hrací doby. Kde byl problém?
Ano, znovu se opakovalo to samé. Naše taktika byla jít za vítězstvím, nicméně jsme inkasovali dva nešťastné góly, což rozhodlo. Jinak jsme ale neodehráli špatný zápas, zase úplně všechno bych tak černě neviděl. Jeden získaný bod místo tří nás ale štve.

V poslední době se hodně zlepšila defenzivní činnost mužstva. Zaměřujete se na to?
Něco jsme si k tomu řekli. Soustředíme se na to, abychom neinkasovali tolik gólů, protože předtím se nám v tomto ohledu příliš nedařilo. Musíme se i nadále zaměřovat na to, abychom nedostávali takové dardy, jako například pět gólů. Třeba proti Třinci bylo super, že jsme dali ještě o dva více, ale takovéhle zápasy nejde hrát donekonečna. Přesně o tom jsme mluvili i s Pepisem a snažíme se tím řídit.

Jste první v tabulce, panuje tedy v kabině spokojenost?
Za první místo jsme určitě moc rádi, ale bohužel zrovna po zápase s Litvínovem v šatně nepanovala nejlepší atmosféra. Myslím si ale, že mít dvacet pět bodů po třinácti zápasech není úplně špatné.

Sparta má nyní velmi nabitý program. Jak moc je obtížné vypořádat se s tím?
V posledních dnech jsme odehráli spoustu zápasů, ale musíme se s tím popasovat. Máme zápasy obden a vždy tedy jeden den na regeneraci. Tréninkový plán je tomu přizpůsoben, tréninky v den zápasu pak bývají lehčí.

Čeká vás série tří venkovních zápasů, co si od nich slibujete?
Z venkovních utkání chceme samozřejmě přivézt co nejvíce bodů, ale nemůžeme se ohlížet na to, jestli hrajeme doma, nebo venku. Musíme jít tvrdě za vítězstvím a držet se v tabulce na nejvyšších příčkách. Stále je zatím říjen a klíčová fáze sezony přijde, ale je dobré na ní být připravený a pohybovat se v tabulce nahoře.

Současně už klepe na dveře i další kolo play off Ligy mistrů. Probíhá nějaká speciální příprava?
To bych neřekl. Na Ligu mistrů se připravujeme stejně jako na zápasy v extralize. Nerozlišujeme, jestli jde o jednu, nebo druhou soutěž, děláme maximum pro to, abychom vyhrávali. Champions League bereme hodně prestižně a je super, že se nám podařilo postoupit přes silný Curych. Myslím si, že pro celý český hokej to je úspěch.

Co můžete očekávat od finského soupeře, jakým je Kärpät Oulu?
Víme, jak hrají, dobře bruslí, ovládají defenzivu. Musíme se na ně připravit. Trenéři budou mít o soupeři určitě více informací, takže nám je předají a my se budeme snažit o co nejlepší výsledek. Kärpät je soupeř takových kvalit, kterého zase dlouho nemusíme potkat, takže pevně věřím, že si ten zápas užijeme my i fanoušci. Do Finska chceme letět alespoň s tak nadějným výsledkem, jako jsme cestovali do Curychu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Klodner: První gól za Spartu? Skvělý pocit

SPA - PLZ 3:4p - Omlazený tým začal sezonu bodem

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Informace o vstupenkách na hokejový pohár