19. 10. 2016 Jakub Borovský

Barinka: Zahrát si se synem? To by bylo super

Sparťané dokázali v dohrávce 12. kola Tipsport extraligy porazit Karlovy Vary na domácím ledě 3:1. MICHAL BARINKA se na vítězství podílel asistencí u vítězného gólu, kdy s trochou štěstí skóroval Pech. Na kontě má Sparta dvě výhry v řadě a sparťanský bek věří, že na to Pražané naváží i v dalších zápasech.

Michale, po nedělním utkání v Plzni je vítězství nad Karlovými Vary druhým v řadě. Věříte, že Spartu nastartuje a po střídavých výkonech v úvodu sezony na to dokážete navázat?

Doufejme, že v tom budeme pokračovat. Že výkony, které byly na začátku sezony nahoru dolů, skončí, uděláme nějakou šňůru a dotáhneme se nahoru.

Připsal jste si asistenci u vítězného gólu Pecha, který byl trochu kuriózní. Jak jste situaci viděl vy?

Oni vyváželi puk, nějak jim to skočilo, tak jsem to dal Pecháčkovi nahoru a ten to dokázal o beton nebo o záda gólmana odrazit do brány.

V příštím kole jedete do Vítkovic, kde jste v prvním kole prohráli po nájezdech, co čekáte od tohoto utkání?

Bude to asi hodně podobný zápas, Vítkovice potřebují body, my taky potřebujeme body. Dáme do toho všechno a pojedeme tam zvítězit.

Úterní dohrávkou jste uzavřeli první čtvrti základní části, jak byste ji z pohledu Sparty zhodnotil?

Máme dvacet čtyři bodů, takže se držíme někde v první čtyřce. Myslím, že to není špatné vzhledem k tomu, že jsme měli docela náročný program, kdy jsme hráli hodně zápasů venku, do toho Liga mistrů. Z naší strany to nebylo zase tak špatné a teď na to jen navázat.

Ve Spartě se v sestavě točí více obránců, berete to třeba jako motivaci do tréninku, abyste se ukázal a trenéři vás do zápasu nasadili?

Beru to, jak to je. Je nás tady víc a všichni se snažíme makat naplno. Čekáme na to, koho trenéři určí do zápasu, a od toho se odrážíme.

Váš syn, Marcel Čížek, hraje úspěšně za sparťanskou mládež. Sledujete jeho zápasy, radíte mu?

Určitě ho sleduju. Když to čas dovolí, chodím se dívat na každý zápas. Myslím, že rady ode mě úplně nepotřebuje, hraje jiný post než já. Ale když něco vidím, tak mu to řeknu.

Máte sen a myslíte, že je reálné, abyste si jednou zahráli v jednom týmu?

Doufám, že jo. Byl bych za to rád, ale to je zatím ve hvězdách. Má toho před sebou ještě hodně moc. 

×
Odehrané 18:00 | Muži
HC Sparta Praha
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Machy má teď víc gólů než já

SPA - CEB 5:2 - Skóroval také Machovský!

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Permanentky na novou sezonu v prodeji!