23. 1. 2011 Tereza Velikovská

Bartánus: Jako profesionálové se musíme s nožem na krku vyrovnat

P r a h a - Slovenskému útočníkovi Marku Bartánusovi se v zápase s Třincem nadmíru dařilo. Vstřelil dvě branky, na třetí nahrál. Ani to ale Spartě nepomohlo k tomu, aby vytěžila ze souboje s lídrem tabulky body. „Jsem rád, když moje góly pomáhají týmu k vítězství, ale dnes bohužel nepomohly,“ litoval.

Po tříbodovém vítězství v derby potřebovala Sparta nutně bodovat i v domácím souboji s Třincem. A do zápasu vstoupila výborně, už po minutě a čtvrt se prosadil Marek Bartánus. Ale hosté stihli do konce páté minuty skóre otočit. „Podařilo se nám sice dát rychlý gól, jak jsme si před zápasem plánovali, ale nezachytili jsme nástup Třince a rázem jsme prohrávali 1:2. Nedokážu si vysvětlit, čím to bylo, když jsme tak dobře nastoupili.“ kroutil po utkání hlavou slovenský útočník. „Mužstvu se hraje lépe, když dá první branku, ale možná nám to dnes trochu uškodilo, že tam přišlo nějaké uspokojení a rázem jsme prohrávali,“ uvažoval.

Marek Bartánus

Dva góly rychle po sobě vstřelil Třinec i v polovině druhé třetiny. „Těžko hovořit o náhodě, takové věci se nám nemůžou stávat. Víme, o co hrajeme, a zápas jsme dnes díky tomu prohráli,“ zpytoval Bartánus svědomí. I přesto, že Sparta Třinec jasně přestřílela, v počtu gólů musela od první třetiny dotahovat. „Střely ale zápasy nevyhrávají. Vyhrávají je góly a těch jsme dnes dali o dva méně.“

V průběhu zápasu přidal Bartánus ještě druhou branku a asistenci na gól Luňáka, ale na body jeho snaha nestačila. „Jsem rád, když moje góly pomáhají týmu k vítězství, ale dnes bohužel nepomohly.“ Za stavu 4:3 pro Třinec přišel obrovský tlak domácích, ale branku z něj vytěžit nedokázali. „Snažili jsme se to otočit, za stavu 3:4 jsme měli hodně šancí. Škoda, že jsme nedokázali vyrovnat. Při power play, která je vždy vabank, pak přišel gól do prázdné brány,“ litoval slovenský hokejista.

Přes dobrý výkon tak Sparta nestáhla manko, které ztrácí na desátou příčku. „Moc dobře jsme před dnešním zápasem věděli, že nemáme na co čekat a zápasů zbývá málo. Nezůstává nám nic jiného než pevně věřit a vyhrát v úterý s Litvínovem. Jsme všichni profesionálové a musíme se umět vypořádat s tím, že máme nůž na krku,“ uzavřel Bartánus.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila