12. 4. 2014 Jiří Liebreich

Bek Philipp: Doma to urveme pro fanoušky

Šesté semifinále play off bylo na brněnském ledě pro Spartu existenčním. O osudu utkání rozhodla první třetina, kterou hokejisté s "S" na prsou ovládli v jasném poměru 4:0. Svým dílem přispěl k důležitému vítězství i zkušený bek z řad Holešovických RADEK PHILIPP: "Na rozdíl od posledního zápasu se nám povedlo proměňovat šance."

Gratuluji k velmi důležitému vítězství, navíc tak dobře zvládnutému. Pociťujete velkou úlevu po tom, co jste odvrátili mečbol soupeře?
Úleva to samozřejmě je, jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát. To se povedlo, proto jsme velmi spokojení.

Radek Philipp

Tým byl jistě pod velkým tlakem, tentokrát nebylo kam uhnout. Byl i tohle důvod toho, že jste na soupeře vlétli už v první třetině, ve které jste tak dali základ vítězství?
Ne vždy rozhodují první góly, to si zase musíme říct. Nedávno jsme tu vedli 2:0 a ten zápas jsme ztratili. Tehdy jsme prohráli 2:3 v prodloužení. Je jasné, že když se nám podaří vstřelit první branku, utkání je potom o to více otevřené. Zároveň ale nemohu říci, že by to byly právě ty první góly, které by zápasy rozhodovaly. Samozřejmě jsme ale radši, když ten první vstřelíme my.

Ačkoliv byl obraz hry v pátém a šestém zápase série podobný, tak byl mezi posledním domácím a dnešním duelem obrovský rozdíl. První třetinu jste vyhráli 4:0, byla Kometa na utkání špatně připravená?
Myslím si, že jsme měli mnoho šancí i v našem posledním domácím zápase. Tehdy jsme ale nedokázali proměňovat šance, a to byl hlavní důvod toho, že jsme Kometě dovolili mečbol. I tak jsme ale byli jasně lepší, na konci rozhodlo jejich štěstí. Na šestý zápas série jsme se dobře připravili, tlak jsme se snažili nevnímat. Utkání jsme rozhodli v první třetině, což mělo na zbytek utkání zásadní vliv.

Na zmíněnou první třetinu navážu, podařilo se vám vstřelit čtyři branky. S trochou nadsázky by se dalo říci, že neexistovalo nic snadnějšího, než dát Brnu gól. Oproti poslednímu domácímu střetnutí to byl zásadní rozdíl, jakým způsobem budete chtít efektivitu z utkání v Brně přenést na domácí led?
Já budu velmi šťastný, když třeba vstřelíme jeden gól a vyhrajeme. Jsme už v takové fázi, kdy není důležité, kolik jich nasázíme, jde o vítězství jako takové… V rozhodujícím sedmém utkání série si za tím vítězstvím půjdeme a vyhrajeme!

17:33
Celkový ice-time Radka Philippa

Jak říkáte, o úspěšném a neúspěšném výběru se rozhodne až v sedmém vzájemném střetu. Jak máte rád tyto zápasy vy, užíváte si je, nebo je to pro Radka Philippa spíše děs a utrpení?
Bude to především pěkný hokej, to je třeba si říci. Takových zápasů je v kariéře málo, kdy můžete v sedmém utkání postoupit do finále celého play off. Jsou to krásné zápasy, já si navíc myslím, že to na mužstvu nezanechá vůbec žádnou nervozitu. Ba naopak, budeme nažhavení, chceme to doma urvat a postoupit.

Sedmé zápasy jsou vždy ošidné, často vybočují z předchozího průběhu série. V posledním domácím utkání na vás přišlo 11 738 diváků, dá se předpokládat, že si pondělní zápas nenechá ujít minimálně stejný počet diváků. Bude výhoda hrát před vlastním publikem sedmý zápas?
Samozřejmě že je lepší postoupit doma a radovat se s fanouškamy, užít si postup. I přes některá negativa, které domácí prostředí má, je to lepší, než hrát sedmý zápas v Brně. Jsme moc rádi, že můžeme hrát příští zápas doma. Uděláme všechno pro to, abychom rozhodující zápas semifinále zvládli.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Buchtele prodloužil kontrakt se Spartou

STATISTIKY: Veleli zkušení, dařilo se i bekům

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl