27. 9. 2014 Tereza Velikovská

Bek Polášek: Byli jsme pořádně nabuzení

Stačil mu jediný zápas aby se vyhoupl na dělené první místo v klubových statistikách jak v produktivitě, tak v počtu nahrávek. ADAM POLÁŠEK si totiž při devastaci Brna, odkud si sparťané odvezli vysoké vítězství 8:1, připsal hned pět asistencí! "Sešlo se to tentokrát moc pěkně," usmíval se po utkání. V tom se stal teprve druhým obráncem v historii Tipsport extraligy, kterému se podařilo nasbírat pět kanadských bodů v jediném utkání.

Stíhal jste vůbec počítat své asistence, které se nakonec zastavily na čísle pět?

Já slyšel jen ty tři, co se vyhlašovaly, další dvě mi byly připsané dodatečně. Upřímně, já bych si asi některé z nich ani nepřipsal, protože to nebyly moje akce. Kluci si to tam dali skvěle vepředu. Prostě se to tak dneska sešlo. (úsměv)

Adam Polášek

Pamatujete si, že by se to takhle sešlo už někdy dřív?
No to ne. (smích) Já ani nikdy neměl tři góly, naposledy někdy v přípravce, kdy se vyhrávalo výsledky 36:0 a podobně.

Pomohlo vám obráncům zvětšení útočného pásma?
Je to určitě lepší hlavně v přesilových hrách, kdy máme víc času a dá se toho víc vymyslet. Ale na druhou stranu, když se hraje u nás v pásmu, tak je to zase výhoda pro ně a trošku hůř se to brání.

Vašich pět asistencí přispělo k neuvěřitelném skóre 8:1. Co se s Kometou stalo, že inkasovala tolikrát?
Brno nehrálo úplně svoji hru a my jsme do toho zápasu šli fakt hodně nabuzení. Hned od první minuty jsme je přehrávali a hráli jsme to, co jsme chtěli. To bylo podle mě klíčem v výhře.

Nakoplo vás, že po výhře v derby jste porazili dalšího rivala, navíc tak vysoko?
Je to parádní. Věděli jsme, že když uhrajeme derby, které se navíc hrálo na Slavii, tak nás to naladí na tu správnou vlnu. Podle mě to byl takový odrazový můstek. Brnu jsme zase měli co vracet vzhledem k vyřazení v posledním play off. Že to nakonec skočilo 8:1, to je úplně neuvěřitelné.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila