28. 11. 2008 Lucie Strouhová

Bez branek se nevyhrává, krčí rameny Langhammer

Ani z Litvínova neodvezli sparťané plný počet bodů, tentokrát z mistrovského utkání vyšli úplně bodově na prázdno. Na vině je znovu mizerná koncovka. Pražané zejména ve druhé části utkání mohli výsledek výrazně zvrátit ve svůj prospěch, ale ve vyložených šancích selhali. „Je na čase něco změnit,“ uvědomuje si Jakub Langhammer.

Do druhé poloviny soutěže vstoupili hokejisté Sparty na litvínovském ledě, kde v prvním kole brali všechny body. Tentokrát však ze severu Čech odjížděli se sklopenými hlavami. „Hodnotí se mi to špatně, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale nedali jsme branky. Navíc jsme inkasovali nešťastně, zápas jsme si sami prohráli,“ zlobil se čtyřiadvacetiletý útočník Jakub Langhammer.

Sparta ustála prvotní tlak domácího mužstva, po inkasované brance se rychle dokázala oklepat. Brzy vyrovnal David Výborný. Druhá třetina patřila na stadionu Ivana Hlinky hokejistům z hlavního města, paradoxně ji však na branky vyhráli Litvínovští. „Stalo se to nejhorší, co se mohlo stát. Gól do šatny jsme dostat neměli, naopak jsme měli na to ve druhé části zlomit utkání v náš prospěch,“ souhlasí vytáhlý centr druhé formace.

Jakub Langhammer

„Chyběl důraz, i trošku štěstí. Nějaký náhodný gól nám chybí. Trápíme se v koncovce celou sezónu. Jsme v půlce sezóny, už bychom měli začít střílet více branek. Jinak nebudeme vyhrávat,“ přemítá nahlas dvanáctibodový hráč, jenž v letošní sezóně nastřílel šest branek.

Definitivní zlom však přišel v polovině třetí třetiny, když podruhé udeřil agilní Lukeš. „Ta branka nás položila. Doufal jsem, že třetí třetinu zvládneme lépe, šli jsme do ní s odhodláním utkání zvrátit,“ vracel se o několik desítek minut zpět odchovanec kladenského hokeje.

V domácí TESLA ARÉNĚ předvádí Sparta zlepšené výkony, pravidelně sbírá body a tabulkou poposkakuje výše. Na hřišti svých soupeřů ale nedokáže body z domácích klání potvrdit tříbodovým vítězstvím. Naposledy vyhrála poslední říjnový den na Kladně, od té doby se čtyřikrát vracela do Holešovic poražena.

„Prohráváme ale vlastními chybami, vlastní vinou. Ve Zlíně jsme měli zápas rozehraný na tři body. Snad prolomíme šňůru nezdarů venku a také na hřišti soupeře urveme nějaké tři body. Mohly by nás zvednout právě lepší výkony v domácích zápasech,“ přeje si závěrem Langhammer.

×
Odehrané 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Řepík: Musíme se rapidně zlepšit

SPA - LIT 2:3sn - Po nájezdech bereme bod

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?