19. 10. 2021 Daniel Ryl, Petr Pavlík

Bitva o první místo! Přijedou Pardubice

Nabitý program tří zápasů ve čtyřech dnech vyvrcholí ve středu 20. října od 18:30 hodin, kdy na led O2 areny přijedou Pardubice. Necelých čtyřiadvacet hodin po konci úterní předehrávky v Plzni se sparťané pokusí zaútočit na první místo tabulky, navíc je čeká poslední domácí utkání před více než měsíc trvající sérií zápasů na hřištích soupeřů.


Švédská střelnice vyzněla lépe pro indiány

Úterní předehrávka v Plzni nabídla švédskou kanonádu, která skončila vítězstvím indiánů. Dva góly Erika Thorella nestačili sparťanům ani na bod, jelikož na domácí straně zářil jiný švédský útočník Ludwig Blomstrand, jenž hattrickem rozhodl o sparťanské prohře. "Bohužel jsme poslední dva zápasy totálně pos*ali," nehledal v rozhovoru po zápase výmluvy Michal Moravčík.

Sparta se pokusí proti Dynamu odčinit porážky s Kladnem a v Plzni, což by je v případě úspěchu za tři body a s třígólovým rozdílem posunulo na první místo. Utkání proti Východočechům bude navíc posledním domácím duelem před sérií devíti venkovních duelů v řadě.

Pardubice začaly dobře, táhne je exsparťan

Svěřenci kouče Richarda Krále zatím prožívají úspěšnou extraligovou sezonu. Pardubičtí hráči mají aktuálně v zádech šest výher z posledních sedmi utkání a v každém z nich dokázali bodovat. Pardubická družina předvádí skvělé výkony, díky kterým se drží na čele extraligové tabulky.

Dynamo táhne zejména exsparťanský útočník Robert Říčka, který je s jedenácti góly nejlepším střelcem soutěže a naposledy rozhodl dvěma góly o dvoubodovém zisku v Třinci. „Myslím si, že to byla spravedlivá dělba bodů,“ hodnotil na klubovém webu obránce Juraj Mikuš, který je dalším z mnoha bývalých sparťanů v kádru.

Věděli jste, že...

V posledních třech vzájemných duelech s Pardubicemi, kdy došlo na prodloužení či až na samostatné nájezdy, jsme pokaždé byli šťastnější. Sparťané v prvních dvou případech brali shodně výhru 2:1 v prodloužení, v únoru 2021 zvítězili 5:4 v dovednostní disciplíně.

Bezpečnostní podmínky vstupu a chování uvnitř arény

Bezplatné a bezbolestné testování z ústní dutiny zařizujeme už dvě hodiny před zápasem, testování končí půl hodiny po startu zápasu. Testovací místo se nachází v prstenci O2 areny naproti zákaznickému centru.

Na akci mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19. Po vstupu do arény je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95.

U vstupu do O2 areny bude nutné předložit jeden z těchto dokumentů obsahující vaše jméno nebo potvrzení pomocí aplikace Tečka:

  • negativní RT-PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní POC test ne starší než 72 hodin
  • mezinárodní certifikát prokazující očkování nejméně 14 dní od absolvování druhé dávky očkování
  • laboratorně potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní
    *Děti do 6 let se prokazovat testem nemusí.
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!