2. 11. 2019 Daniel Ryl

Bitva o první místo! Sparta přivítá Kometu

Konec vítězné série sparťany nerozhodil, což potvrdili na ledě Třince, odkud si jako první tým v této sezoně odvezli vítězství. Vybojovaná výhra 3:2 už je ale v hlavách našich hokejistů minulostí, protože už v neděli 3. listopadu je od 16:00 hodin čeká další těžká váha - Kometa Brno. Utkání bude předcházet tradiční doprovodný program v Galerii Harfa od 13:00 hodin, brány O2 areny se otevírají už 90 minut před úvodním buly. Zápas vysílá v přímém přenosu stanice ČT Sport.

Sparta vás potřebuje! Bude po neděli v čele tabulky?

Náš tým se dokázal oklepat z domácí porážky s Libercem, která ukončila sérii devíti výher v řadě a po více než pěti letech dokázal v Třinci vyhrát za tři body. Už v neděli ho ale čeká náročný domácí duel proti Kometě Brno, se kterou v posledních letech střídá v domácích zápasech vítězství a porážky.

"Rivalita je dlouhodobá, myslím si, že je to největší bitva. Doufám, že přijde hodně lidí a předvedeme stejně dobrý výkon jako v Třinci," věří útočník Lukáš Rousek. I tentokrát se utkání odehraje v parádní atmosféře solidně zaplněné O2 areny, přesto stále můžete kupovat vstupenky na sítích Ticketportal a Ticketmaster.


O vítěznou šňůru přišla i Kometa, zaskočila ji Boleslav

Nedělní souboj bude nejen bitvou o čelo tabulky, ale také střetnutím dvou mužstvem s nejlepší formou. V utkání proti Mladé Boleslavi se domácím střelcům Komety nepodařilo skórovat ani jednou a po porážce 0:3 odešli poraženi po šesti výhrách v řadě, když doma zdolali Liberec, Plzeň, nebo uspěli i na půdě Kladna. Na sérii navázali triumfy s Pardubicemi a Litvínovem, jenže pak přišel duel proti Středočechům.

Brno proti Bruslařům neskórovalo už ve třetím domácím utkání v řadě, naopak třikrát inkasovalo a muselo skousnout prohru. "Je to těžké, když nedáte branku. Šance jsme měli, jejich gólman je však v důležitých chvílích podržel. Třetí část už jen bránili a nám se nic nedařilo. Puky skákaly, ale na to se nedá vymlouvat. Musíme náš výkon zlepšit," hodnotil na klubovém webu útočník Jakub Orsava, jenž v uplynulé sezoně působil právě ve středočeském klubu.

Kdo by ale čekal, že jsou za úspěchem Komety skvělé statistiky, byl by možná překvapený. Úspěšnost 11,11 % v přesilových hrách je totiž nejhorší v celé soutěži, ale základem brněnského úspěchu je pevná defenziva. O té vypovídá i 90% úspěšnost v oslabení.


Doprovodný program v Galerii Harfa (13:00 - 15:00)

Stejně jako v loňské sezoně bude každé nedělní utkání doprovázet doprovodný program pro malé sparťánky v sousední Galerii Harfa. Před utkáním Sparty s Kometou Brno se můžete těšit na:

  • šlapací smoothie bike od pojišťovny Merkur
  • střelba na branku
  • plyšáky od společnosti Billa
  • omalovánky
  • maskoty Sparťák a Sparťáček
  • poukazy od společnosti KFC

Každé dítě, které přinese do Zákaznického centra v O2 areně obrázek se sparťanskou tématikou, dostane i tentokrát volnou vstupenku na nedělní utkání!


V Brně s nulou, Sparta chce Kometě vrátit porážku

Oba týmy se potkají podruhé v sezoně, když první vzájemný duel nabídlo už čtvrté kolo. Sparta tahala ve vyrovnaném utkání za kratší konec provazu a starosti jí dělal zejména jistý brankář Karel Vejmelka, jenž pochytal všech 26 střel a udržel čisté konto. Sparta naopak inkasovala už v první minutě a po gólu Jana Hrušky ze 27. minuty prohrála 0:2.

Věděli jste, že...

8
Na posledních osm domácích duelů s Kometou dorazilo do O2 areny přes 11 tisíc diváků.

Vzájemné duely v Brně jsou pravidelně vyprodané, ale před parádní kulisou se hraje i v Praze. Méně než deset tisíc diváků přišlo na domácí utkání proti Kometě naposledy v lednu 2016, a to 7 982 fanoušků. Od té doby se návštěvnost domácích zápasů nepřenesla přes hranici jedenácti tisíc diváků pouze jednou. Rekord drží utkání z 22. prosince 2017, výhru Sparty tehdy sledovalo 16 343 fanoušků.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Klodner: První gól za Spartu? Skvělý pocit

SPA - PLZ 3:4p - Omlazený tým začal sezonu bodem

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Informace o vstupenkách na hokejový pohár