10. 8. 2018 Tereza Velikovská

Blaž Gregorc: Přesilovky nám vyšly skvěle

Sparťané mají za sebou dva přípravné zápasy a do obou nastoupila v obraně slovinská posila BLAŽ GREGORC. Utkání v Hradci Králové, ve kterém si připsal nahrávku na jeden z gólů Andreje Kudrny, pro něj navíc bylo hodně zvláštní. Právě z Mountfieldu totiž do Sparty přišel.

Gregorc působil v Hradci Králové od května 2016, nyní se zde od té doby poprvé objevil jako hostující hráč. "Vyšlo to hezky, že hned druhý zápas přípravy jsme měli zrovna v Hradci Králové, kde jsem hrál a žil poslední dvě sezony. Byl to příjemný návrat, zase jsem zažil místní atmosféru, ale tentokrát jako soupeř," popisoval. Místní fanoušci mu dokonce během utkání za jeho předchozí služby poděkovali potleskem. "Potěšilo mě, že mi i tak místní fanoušci zatleskali, to byl hezký pocit. Do špatné kabiny jsem ale nešel, teď jsem sparťan," usmíval se slovinský bek.

Sparťané vstoupili do prvního utkání Mountfield Cupu skvěle, v první třetině využili hned tři přesilovky a do kabin šli s vedením 3:1. K tomu přispěl asistencí na gól Andreje Kudrny i Gregorc. Právě ten totiž vyslal střelu, kterou slovenský útočník šikovně ztečoval mimo dosah brankáře Jaroslava Pavelky. "Přesilovky se nám hodně povedly, dávali jsme puky na branku a odráželo se to příznivě pro nás. První třetina se nám povedla, ani ve druhé jsme nehráli špatně," hodnotil slovinský reprezentant vcelku slušnou češtinou, kterou pochytil během předchozích pěti let v české nejvyšší soutěži.

Mountfield se ale nevzdal a nakonec dokázal v prodloužení hraném ve třech hráčích na každé straně dokonat obrat z 1:4 na 5:4. "Dostali jsme bohužel vyrovnávací gól čtyři minuty před koncem třetí třetiny. No a nakonec jsme neměli štěstí v prodloužení. Makali jsme, nechali jsme na ledě všechno, ale bohužel se nám nepovedlo vyhrát," mrzelo Gregorce.

Ve druhém přípravném utkání už se podle něj tým lépe sehrával, zatímco první duel po dlouhé době, který sparťané odehráli v úterý v Karlových Varech, je vždy specifický. "Je to už samozřejmě rozdíl. V Karlových Varech to byl první zápas od jara, takže to má každý hráč trošku problémy sám se sebou. Podruhé už je to vždy mnohem lepší," popisoval z vlastní zkušenosti.

Celkově je sparťanský program tento týden velmi náročný, v šesti dnech totiž odehrají hned čtyři přípravné zápasy. "V lize taková situace nenastane, ale já osobně jsem na to zvyklý z reprezentace. Tam se stává, že hrajete hodně zápasů v krátkém sledu. A každý hokejista je samozřejmě rád, když se jen netrénuje, ale hrají se zápasy. Pro to hokej hrajeme." 

Třetí zápas z této porce čeká sparťany v sobotu, a to opět v Hradci Králové. Tentokrát proti největšímu rivalovi místních z Pardubic. A Gregorc si tak i tentokrát zahraje proti svým bývalým spoluhráčům. "Ty taky moc dobře znám, prožil jsem tam tři roky a některé hráče ze současného týmu dobře znám. Doufám, že v sobotu už se nám povede vyhrát," věří.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

SPA - MBL 6:2 - Návrat na druhé místo!

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní