16. 3. 2011 David Soeldner

Blog D. Soeldnera: 600: Jubileum, které by mohlo být i zdvojené!

Pokud by se na něj zase jednou usmálo štěstí, mohlo by to dopadnout i podle úsloví, v němž se mluví o dvou mouchách jednou ranou. David Výborný čeká na 200. gól v české extralize, v níž nehrál za jiné mužstvo než za Spartu. Na každý pád, proti Kladnu odehraje jubilejní 600. utkání v nejvyšší soutěži.

Autogramiáda ve Fanshopu!

Oslavte s Davidem Výborným jeho 600. zápas v dresu Sparty i v oficiálním Fanshopu! V den zápasu v pátek 18. března budou všechny produkty s jeho iniciály za akční ceny! Jako bonus navíc získáte ke každému nákupu nad 600,- Kč fotografii Davida Výborného s jeho podpisem z limitované edice, která byla připravena přímo pro tento den!

Zhruba půl hodiny po skončení pátečního utkání navíc v prostorách Fanshopu vypukne autogramiáda Davida Výborného. Hned po zápase tak můžete získat podpis sparťanského kapitána přímo ze dne jeho 600. zápasu na speciální kartu věnovanou tomuto jubileu.

Dres, ve kterém David Výborný odehraje svůj v pořadí 600. zápas za Spartu, bude dále umístěn do internetové aukce.

Kariéra hokejisty, který se narodil 22. ledna 1975, je pestrá, a dlouhá léta báječně korespondovala s jeho příjmením. Byla skutečně výborná! Už jako junior s košíkem přes obličej, který v samotném konci sezony 1990/91 nahlédl na pouhá tři utkání – a s hodně atypickým dresem číslo 7 – do společné „federální soutěže“, udivoval odborníky – nasazením, vytříbenou technikou, schopností krátkými kličkami proniknout do útočného pásma, přesně přihrát, nebezpečně zakončit, nebo pokrýt kotouč u zadního mantinelu, a opakovanými změnami směru bruslení nedovolit soupeři mu ho odebrat (ostatně, to umí výtečně dodnes).

Tento styl hry s léty i mezinárodním zkušenostmi vypiloval a stal se nejen hvězdou české extraligy. První mezinárodní zkušenosti sbíral v zámořské American Hockey League a ve Švédsku, na počátku milénia pak po sedm let patřil ke klíčovým oporám Columbusu Blue Jackets v NHL. A také ke stavebním kamenům úspěšného a opakovaně pozlaceného českého národního týmu, jehož se stal kapitánem. Páteční jubileum je ale ryze sparťanské, a tak si připomeňme několik zásadních milníků v extraligové kariéře Davida Výborného...

Ačkoliv dlouhých devět let strávil na angažmá v zahraničí, přesto se v historických tabulkách Sparty pohybuje v řadě ohledů na těch vůbec nejvyšších příčkách. Zatím jen tři jiní hráči odehráli v barvách pražského klubu více jak 600 utkání (v základní části, play off případně ve skupině o udržení):

719    Jiří Zelenka
710    František Ptáček
634    Richard Žemlička
599    David Výborný


ČTĚTE POKRAČOVÁNÍ NA BLOG.HCSPARTA.CZ

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!