17. 3. 2013 Tereza Velikovská

Boj o vše! Jasný cíl Sparty: prodloužit sérii

Souboj o vše. Sparťany čeká klíčové utkání, když ho nezvládnou, sezona pro ně skončí. Pokud ovšem dokážou v šestém čtvrtfinále srovnat stav série na 3:3, bude se o semifinalistovi rozhodovat až ve středu na třineckém ledě. Střetnutí startuje v pondělí 18. března v 19:10 hodin a server www.onlajny.com vám přinese textový online přenos.

Před pátým střetnutím, ke kterému Pražané odjížděli do Třince za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy, byly šance otevřené. Ale ouha, vůbec poprvé v sérii Oceláři sparťany přestříleli a jasně duel ovládli. Holešovičtí si první střelu na branku Hamerlíka připsali až po čtvrthodině hry, kdy už Oceláři po brankách Růžičky a Adamského vedli 2:0. V poslední minutě první části sice v přesilové hře po samostatném průniku snížil na rozdíl jediné branky obránce Pilař, ale Třinec si poté v dalším průběhu zápas hlídal a Spartu nenechal, aby se mu přiblížila. Trefou do prázdné branky nakonec ustanovil konečné skóre 6:3 pro Třinec Radek Bonk.

Po zápase sparťané sklesle uznali, že je soupeř tentokrát jasně přejel. "Soupeř začal zápas lépe. Prvních deset minut je vždy velmi důležitých, když se každé třinecké formaci podaří v prvních dvou střídáních dobře zatlačit, trefovat puky na branku, tak se dostanou do zápasu a potom se svezou na vlně energie, kterou z takových střídání získají," popisoval David Kočí, který naskočil do hry po zranění Dominika Pacovského, jak Třinec od prvních minut získal převahu.

Pacovský, který se navrátil po vypršení disciplinárního trestu, není jediným, kdo pátý duel kvůli zdravotním trablům nedohrál. Jistý není ani pondělní start obránce Vladimíra Sičáka. Statut zdravého hráče už naopak má gólman Marek Pinc, který utrpěl ve druhém čtvrtfinále lehký otřes mozku.

Plán na pondělí: Větší agresivita a jednoduchost

Každému ze sparťanů je nyní, když mají nůž na krku, jasné, že výkon podobný tomu sobotnímu na prodloužení série stačit nebude. "V sobotu nás přejeli, takové je play off. Máme šanci jim to vrátit u nás doma a doufat v sedmý zápas. Musíme zlepšit nasazení a agresivitu a hrát lépe než v Třinci, takhle doma nevyhrajeme. Uvidíme, co v nás je," uvědomuje si nyní už čtyřgólový obránce Pilař.

I Kočí volá po větší agresivitě, ovšem samozřejmě v mezích pravidel. "Musíme jít do zápasu s větší intenzitou ve všech herních oblastech. Nesoustředit se na nějaké krásné nahrávky, ale vlétnout do pásma, šance potom přijdou . Neříkám to proto, že mám takovou roli já, ale protože nám to může pomoci. Třinec na nás vlétnul, dostával se do šancí. Když jsme tady druhý zápas série tak hráli, tak jsme byli úspěšní," připomněl jediný vítězný duel na ledě Třince.

I Oceláři mají ovšem svůj plán. A něm logicky žádný sedmý duel na vlastním ledě nefiguruje. Sérii chtějí ukončit už v Praze a potvrdit postup mezi nejlepší čtyřku. "Bude to bitva, jako všechny zápasy v této sérii. Oni budou pod větším tlakem, protože musí vyrovnat. My budeme hrát stále svůj hokej. Určitě bude třeba mít zvýšenou pozornost v obraně, ale máme ofenzivní tým a zřejmě nebudeme hrát zanďoura. Jedeme tam vyhrát a ukončit to," burcuje Radek Bonk.

Ale sparťané budou proti a udělají pro prodloužení série maximum. A k tomu budou potřebovat i vaši podporu. Duel začíná na ledě Tipsport arény kvůli přímému televiznímu přenosu netradičně až v 19:10. Doražte Spartu dohnat k vítězství!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni