2. 10. 2011 Lucie Strouhová

Bojujeme, dáváme do toho srdíčko a už se nám to začíná vyplácet, chválí Tenkrát

Na první trefu v extraligovém kolotoči čekal Petr Tenkrát pět zápasů. Dočkal se na ledě českobudějovické Budvar Areny, kde zavelil k velkému obratu a dopomohl Spartě k vítězství. Ke čtyřem asistencím přidal rychlonohý křídelník také branku a drží si průměr bodu na zápas.

Petře, trenér vás vrátil do druhé pětky a změna hned přinesla kýžené ovoce…
Těžko říci, hráli jsme takto celou přípravu. Kvůli zranění to musel trenér trochu proházet a teď nás vrátil zpátky, aby to trochu oživil. Napadaly nám tam nějaké branky, tak můžeme být spokojení. Nejvíc mě ale těší vítězství.

Vstřelil jste první gól v sezóně, ulevilo se vám?
Jsem rád, že to ze mě spadlo. Je to velká úleva, ale více mě těší výhra. Bojujeme a dáváme do toho srdíčko, osobní úspěchy v tomto případě jdou stranou.

Petr Tenkrát

Přesto vás stále trápí produktivita, v Českých Budějovicích jste na branku čekali více než dvě třetiny…
Trápí nás od začátku sezóny, ale poctivě pracujeme, šance si vytváříme a chybí nám trochu štěstíčko. Zatímco v Pardubicích nám to tam padalo, dnes jsme to urvali silou. O to více si výhry musíme vážit.

Hráli jste tři zápasy v řadě venku a nasbírali sedm bodů, můžete tedy být spokojeni…
Věděli jsme, že všechny tři zápasy budou nesmírně těžké. Ale je začátek sezóny a nesmíme se vymlouvat na to, zda hrajeme venku nebo doma. Musíme sbírat body a tvrdě pracovat. Začíná se nám naše práce vyplácet už nyní. Spokojenost určitě bude, doufám, že pohodu přeneseme i do domácích zápasů. Je ale určitě důležité, že i venku umíme bodovat..

V Českých Budějovicích vás hodně podržel gólman Pöpperle, souhlasíte?
Pepís nás podržel, ale to k hokeji patří. Musíme mu poděkovat, třetí třetinu už jsme ale byli lepší a vítězství si zasloužili. Domácí dostal na koně takový ušmudlaný gól, ale my jsme se nevzdávali a bojovali!
 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů