26. 12. 2020 HC Sparta

Bouček: Mým snem je vyrazit se synem na sparťanské finále

V O2 areně byl u triumfů českých tenistů i tenistek, moderoval zápasy NHL i hokejové reprezentace během domácího mistrovství. V největší hale v Česku je doma, stejně jako Sparta – klub jeho srdce. „Myslím, že nám tahle hala opravdu sluší,“ říká vynikající moderátor LIBOR BOUČEK.

Jak trénuje moderátor?
Sběrem informací a maximálním fokusem na práci. Ani nejmenší akci pro pět lidí člověk nesmí podcenit a měl by se připravit. A vzhledem k tomu, že jeden nikdy neví, co bude moderovat za dva týdny, je třeba se neustále udržovat v pozoru. Posilovat všeobecný přehled.

Věnujete se navíc péči o hlas?
Ano, elementární hlasovou hygienu a hlasový klid si čas od času dávám.

A co vzhled? Jak důležitou roli hraje ve vaší profesi?
Je to zhruba 50 procent. Podnikám v oblasti audiovizuální, tudíž vzhled fakt hraje důležitou roli. Když jsem dělával v rádiu, občas jsem si říkal, že přece když budu vtipný a přesný, tak to stačí. Tak to není. Klient chce komplexní produkt a člověk musí vypadat, pokud to jde, co nejlépe.

Spousta lidí si myslí, že moderátor pouze odříkává připravené texty. Nevidí dlouhé přípravy, rešerše. V jakém poměru jsou oproti samotnému moderování?
Každý moderátor to má asi jinak. Já si ovšem valnou většinu věcí píšu a chystám sám. Tudíž samotný výkon je zhruba tak jedna třetina či čtvrtina času, který samotné akci věnuju. Když je člověk připraven, je schopen podat dobrý výkon. Jinak je to strašné riziko, které může jednou vyjít, ale dlouhodobě je to neudržitelné.

Co všechno děláte mimo vysílání?
Dabuju, moderoval jsem v době klidu sportovní a společenské akce, píšu scénáře. A to myslím stačí.

Po angažmá v prestižních rádiích nyní působíte v CNN Prima News, kde moderujete ranní relaci Nový den. Nevadí vám brzké vstávání?
Nevadí. Vize zadavatele, včetně atlantské centrály, CNN, bylo vytvořit informační ráno s lehkou zábavou po vzoru Good Morning Britain na ITV nebo New Day na CNN. Trefit se mezi současné ranní programy v televizích. Mohl jsem ovlivnit vše, což je věc, která se nedala odmítnout. A vstávání mi naštěstí, aspoň zatím, nevadí. Do rádia jsem několik let vstával stejně.

  • Jak se stal sparťanem?
  • Má stále trému?
  • Kterou sportovní událost si užil nejvíce?
  • Kde bere inspiraci?

Odpověď na tyto otázky a spoustu dalších najdete ve Sparta Magazine #2!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!