16. 1. 2015 HC Sparta

Brankář Staňa kvůli nemoci ukončil sezonu

Rastislav Staňa si v této sezoně již nezachytá. Slovenský gólman má zdravotní problémy, které mu nedovolí vrátit se v aktuálním ročníku do brankoviště. „Bohužel je to smutná zpráva, ale zdraví je u každého z nás na prvním místě. Přejeme Rasťovi za celou Spartu, aby se brzy uzdravil. Od našeho klubu má plnou podporu,“ říká Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

Zkušený brankář přišel do holešovického klubu před touto sezonou jako posila na uvolněný gólmanský post. Atmosféru ve Spartě si od první chvíle pochvaloval a bral toto angažmá jako velkou výzvu. Teď je však na prvním místě zlepšení jeho zdravotního stavu. Čekají jej další vyšetření. „Měl jsem po nemoci oslabenou činnost srdce, která mi momentálně nedovoluje vyvíjet sportovní aktivitu na maximální úrovni,“ vysvětluje Rastislav Staňa.

„Věřím, že zase vše bude v pořádku, ale tuto sezonu už si bohužel nezachytám. Velmi mě to mrzí, protože na Spartě jsem se cítil výborně a toužil udělat s tímto týmem úspěch,“ říká mistr světa z roku 2002, jenž se momentálně přesouvá na nějaký čas s rodinou do Košic, odkud pochází. „Od Sparty cítím velkou podporu, což mi samozřejmě pomáhá. Naše spolupráce trvá dále. Budu chlapcům držet palce a určitě je přijedu na play off podpořit,“ dodává Staňa.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Prohra nás nezastaví, jedeme dál

LIB - SPA 8:7p - Čtyřgólové náskoky nestačily

Kapitán Řepík: Bylo to jako zápas play off

Nábory startují! Přiveďte své dítě na Spartu